Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Сезон консервування: скільки коштують овочі у Полтаві

Щороку наприкінці літа та на початку осені господині заготовляють різноманітні смаколики на зиму. Здебільшого прийнято консервувати огірки та помідори, кабачки, лечо, баклажани, та різноманітні овочеві салати.

Кореспонденти ОКІА “Новини Полтавщини” дізналися, де дешевше у Полтаві купувати овочі — на ринку чи в супермаркеті.

Відтак, на центральному ринку міста помідори можна придбати за ціною від 9 грн за 1 кг, огірки — 16 грн за кг, перець (білий) — від 8 грн, перець (болгарський) — від 18 грн за кг, баклажани — від 8 грн за кг, кабачки — від 7 грн за кг, цибуля — 11 грн за кг, часник — від 70 грн за кг.

Потрібний для консервації оцет можна знайти на ринку за 20 грн, сіль — 15 грн, олія — від 65 грн за літр, цукор — 27 грн за кг.

На “оптовому ринку” вартість овочів нижча, в середньому, на 50 копійок.

Продавчині зазначають, що минулого року у жовтні вартість овочів знизилась. Що ж буде цього року прогнозувати не беруться.

У супермаркетах ціни на ці продукти дещо відрізняються від ринкових. Так, помідори — від 8 грн за кг, огірки — від 15 грн за кг, перець (білий) — 10 грн за кг, перець (болгарський) — 28 грн за кг, баклажани — 8,5 грн за кг, кабачки — 7 грн за кг, цибуля — 9,5 грн за кг, часник — 64 грн за кг.

Оцет, олія, цукор та сіль у супермаркеті коштують дешевше.

Отже, у супермаркеті продукти для консервації дешевші, а на ринку більший вибір.

Щодо ключів для консервування, то їх вибір чималий. Ціни коливаються від 110 грн.

Домогосподарки рекомендують купувати черкаський ключ.

“Мені порекомендувала його подруга, якій свого часу порадила придбати знайома. Він дорого коштує, близько 350 грн, але перевершив всі сподівання”, – розповіла пані Олена.

Молодь же рекомендує купувати баночки та кришки, які закручуються. Таким чином, можна зекономити на кришках та ключі для консервування. А ще це дещо спрощує роботу господині.

Система Orphus