Ви тут:
Відео Кримінал Суспільство Україна 

СБУ затримали рекетирів, які обкладали “даниною” бізнесменів на мільйони гривень (відео)

Служба безпеки України провела масштабну спецоперацію на Харківщині, у ході якої ліквідувала потужне злочинне угруповання. До його складу було залучено майже 50 осіб, серед яких діючі правоохоронці, а також чоловіки із досвідом ведення бойових дій.

Про це повідомляє пресслужба СБ України.

За попередніми даними слідства, зловмисники займалися рекетом бізнесменів, зокрема у сфері ритуальних послуг. Вони мали чітку структуру і вчиняли тяжкі злочини економічного та насильницького характеру.

Обсяг їхнього “прибутку” становив понад 1 мільйон гривень щомісяця.

Зокрема, вони “обклали даниною” місцевих підприємців і якщо останні відмовлялися давати їм гроші, то зловмисники погрожували насильством і фізичною розправою. Задокументовано випадки, коли учасники угруповання підпалювали авто підприємців, які відмовлялися платити “данину”.

Угруповання мало великий вплив на представників органів місцевої влади. СБУ задокументувала, що його злочинній діяльності сприяли посадовці одного з комунальних підприємств Харківської міськради.

Під час санкціонованих обшуків співробітники СБУ вилучили великі суми грошей, чорнові записи обліку “поборів з підприємців”, зброю, боєприпаси, а також посвідчення спiвробiтникiв Національної поліції.

Дії зловмисників кваліфікуються за такими статтями Кримінального кодексу України:

– ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);

– ст. 189 (вимагання);

– ст. 206 (протидія законній господарській діяльності).

Учасникам злочинного угруповання готується повідомлення про підозру.

“Процесуальні та слідчі дії проводило Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ спільно з Головним слідчим управлінням СБУ, ЦСО “А” СБУ, регіональними підрозділами Служби та за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України”, – йдеться у повідомленні.

Фото: СБУ

Система Orphus