Ви тут:
Кримінал Суспільство Україна 

Російського кадрового військового підозрюють у катуванні українських полонених військових

Кадровому військовому Збройних Сил Російської Федерації повідомили про підозру у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора України.

За даними слідства, громадянин Російської Федерації, будучи кадровим офіцером розвідки Збройних Сил РФ, з липня по серпень 2014 року контролював незаконні в’язниці терористичної організації “ДНР”, облаштовані у місті Сніжне Донецької області. Там він особисто жорстоко поводився з військовослужбовцями Збройних Сил України, які були захоплені у полон в ході бойових дій. Підозрюваний бив їх, а також вчиняв імітації позасудових розстрілів полонених українських воїнів для їх деморалізації та отримання відомостей військового характеру.

“Відповідно до ст. 130 Женевської Конвенції про поводження з військовополоненими від 12 серпня 1949 року, ст. 11 Додаткового протоколу до Женевських Конвенцій від 12 серпня 1949 року, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів від 8 червня 1977 року ці дії є серйозними порушеннями міжнародного гуманітарного права. Досудове розслідування у кримінальному проваджені здійснюється слідчими Головного слідчого управління Служби безпеки України”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Українська правда

Система Orphus