Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Протидія туберкульозу: у Полтаві підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю

3 серпня Департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА, Благодійна організація TBpeopleUkraine та Благодійна організація “Світло надії” підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю.

Меморандум завізували підписами директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, голова правління БО “ТБ ЛЮДИ УКРАЇНИ” Ольга Клименко та виконавчий директор БО “Світло надії” Роман Дрозд, повідомили на сторінці БО “Світло надії” у фейсбуці.

Предметом Меморандуму є узгоджена взаємодія між Сторонами, які співпрацюють в рамках проектів, спрямованих на забезпечення сталості ТБ послуг та протидію туберкульозу в України.

“Успішна взаємодія, перш за все, формується з того, чи в одному напрямку рухаються організації та люди. БО “ТБ ЛЮДИ УКРАЇНИ” презентує національний рівень, проте обласний ДОЗ у співпраці із БО “Світло надії” – ключові гравці у формуванні державної політики у сфері подолання туберкульозу”, – наголосила голова БО “TBpeopleUkraine” Ольга Клименко.

На сьогодні БО “ТБ ЛЮДИ УКРАЇНИ” у 24 регіонах налагоджує співпрацю з обласними департаментами, опорними лікарнями та неурядовими організаціями, які, в першу чергу, будуть працювати із вдосконаленими, оновленими системами надання якісних послуг людям, яких торкнулась проблема туберкульозу.

“Меморандум – як важливий крок, але попереду великі адвокаційні процеси, які допоможуть сформувати щось корисне та якісне на державному рівні. Це стосується і формування здорової нації, і політики, від якої залежить наше майбутнє та впевненість у безперешкодному доступі до якісної медичної допомоги”, – підсумував Роман Дрозд.

Документ передбачає:

взаємну організацію та інформаційну підтримку при проведенні тренінгів для медичних працівників на тему “Формування толерантного ставлення у медичних працівників до людей, які хворіють на ТБ, та представників груп найвищого ризику” та інших заходів;

спільну діяльність щодо сприяння затвердження і адаптації політик із запобігання стигмі і дискримінації щодо людей, які хворіють на ТБ, на рівні закладів охорони здоров’я первинної ланки Полтавської області;

співпрацю з метою інтеграції навчального курсу з протидії стигматизації та дискримінації людей, що стикнулися з ТБ, до програми базової та післядипломної підготовки лікарів та середнього медичного персоналу;

– співпрацю в межах діяльності Полтавської обласної ради з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу, ВІЛ та наркозалежності, зокрема, через створення регіональної групи з питань забезпечення якісних послуг у сфері туберкульозу, у тому числі стосовно реагування на бар’єри та порушення прав людей із туберкульозом та багато іншого.

Подію ініційовано БО TBpeopleUkraine в рамках реалізації проекту “Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні” (155М. Посилення лідерської ролі в адвокації для розвитку спроможності ТБ спільноти на національному та регіональному рівні для забезпечення стійкості послуг з туберкульозу), який реалізується за фінансової підтримки The Global Fund за підтримки з “100% життя” – Мережа ЛЖВ.

Фото: БО “Світло надії”

Система Orphus