Ви тут:
Суспільство Україна 

Протягом липня в Україні від ВІЛ-інфекції померли 254 людини

У липні в Україні офіційно зареєстрували 1 426 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 415 пацієнтів діагностовано СНІД, а 254 людини померли від СНІДу.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Шляхи інфікування ВІЛ в Україні у липні 2021 року:

▪ гетеросексуальний — 845;
▪ гомосексуальний — 46;
▪ парентеральний — 525;
▪ вертикальний — 146;
▪ невідомий — 2.

“Основними важелями у запобіганні поширення ВІЛ-інфекції є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої поведінки, зокрема вживання ін’єкційних наркотиків, та обов’язкове використання презервативів. А також свідоме ставлення до свого здоров’я. Доконтактну профілактику можна отримати безплатно, головне — виявити бажання і звернутися до закладу охорони здоров’я. Для цього потрібно буде отримати консультацію лікаря, оцінити ризик зараження, зробити тест на ВІЛ та інші необхідні аналізи за призначенням”, – йдеться у повідомленні.

PrEP — доконтактна профілактика, яка запобігає передаванню ВІЛ. Вона рекомендована всім, хто має високий ризик інфікуватися вірусом імунодефіциту людини. 

PrEP ефективна за умови щоденного приймання та забезпечує майже 100% захисту від ВІЛ-інфекції. Її застосовують у комплексі з іншими дієвими методами профілактики: презервативами та систематичним тестуванням на ВІЛ.

Система Orphus