Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Прагнемо, щоб кожен заклад Полтавщини був доступним та безбар’єрним для осіб з інвалідністю, – Катерина Рижеченко

11 серпня  під головуванням заступника голови Полтавської ОДА Катерини Рижеченко відбулось засідання Комітету забезпечення доступності для осіб з інвалідністю і маломобільних громадян до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

«Питання забезпечення доступності осіб з інвалідністю і маломобільних громадян до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури  є пріоритетним як на державному рівні, так і на обласному. Відповідно до Національного плану дій з реалізації конвенції ООН про права осіб з інвалідністю на період до 2025 року затверджено регіональний план. Розуміємо всю відповідальність в питанні забезпечення дотримання доступності до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Особлива увага концентрується на закладах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту. Дотримання доступності – невід’ємна умова при будівництві об’єктів «Великого будівництва», – повідомила Катерина Рижеченко. 

“Сьогодні ми підсумовуємо ту діяльність, яку ми проводили протягом останніх десяти років, і даємо старт новому витку змін у сфері доступності. Результати тієї роботи, яку ми впроваджували впродовж останніх п’яти-семи років стали базовими для напрацювань, які сьогодні нам рекомендує Міністерство розвитку громад та територій України. Час не стоїть на місці, і в країні відбулися зміни: децентралізація влади з передачею повноважень органам місцевого самоврядування, впровадження реформи в сфері освіти та охорони здоров’я. Ці об’єкти в першу чергу мають бути доступними для  осіб із інвалідністю та маломобільних громадян. Почав налагоджуватися стан комп’ютеризації на місцях, лобіюються інтереси осіб із інвалідністю в сфері виборчого права. У процесі цього відбулися зміни в законодавчому полі. Внесено зміни в житловий, адміністративний кодекси, земельне законодавства. Відтепер забезпечення будівель засобами доступності може здійснюватися без дозвільних документів, без документів, які посвідчують право користування  земельними ділянками. Єдина вимога – вони повинні відповідати будівельним нормам. І це великий прорив, до якого ми йшли протягом останніх п’яти років.  Ігнорування потреб безбар’єрності сьогодні може розцінюватися як дискримінація осіб за ознакою інвалідності”, – зауважила заступник начальника управління-начальник відділу по забудові населених пунктів та містобудівного кадастру Антоніна Ільїна.

«Ми наразі відпрацьовуємо всі шляхи, вживаємо всіх заходів, адже прагнемо, щоб кожен заклад Полтавщини був доступним та безбар’єрним для осіб з інвалідністю. Зараз працюємо над реставрацією Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, де враховуємо всі вимоги безбар’єрності. На особливому контролі перебуває також організація забезпечення у медичних та соціальних закладах можливості перекладу і доступності інформації для осіб з вадами слуху. Особисто вважаю,  що забезпечення умов доступності – це не предмет гордості, а предмет першої необхідності», – підсумувала заступник голови ОДА.

Система Orphus