Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Полтавщина посіла 17-те місце в Україні за витратами на боротьбу з COVID-19

Аналітики громадської організації “Антикорупційний штаб” проаналізували закупівлі на боротьбу із пандемією коронавірусу у кожній з областей України та загалом по країні. Отже, за період від початку пандемії — березень 2020 року — витратили 38 мільярдів 5 мільйонів 629 тисяч 280 гривень бюджетних коштів. Повну таблицю витрат ви можете побачити у вкладенні.

Лідером серед областей за обсягом витрат традиційно є Київська — 14,75 млрд грн за півтора роки. На другому місці — Одеська (2,07 млрд грн), на третьому — Дніпропетровська (1,99 млрд грн). Найменші ж витрати були Херсонській (647,6 млн грн), Кіровоградській (394,0 млн грн) та Луганській областях (338,8 млн грн). 

Полтавська область посіла 17-те місце у рейтингу витрат на боротьбу із COVID-19: за півтора роки протистояння пандемії тут на боротьбу з нею витратили 751,5 мільйонів  гривень. Найбільше витрачали у Полтавській Облдержадміністрації — 396,1  млн грн. Дещо менше — у Полтавській міській раді (123,4  млн грн), на третьому місці в області — Кременчуцька міська рада — 67,83 млн грн.

Щодо постачальників, то найбільше коштів за «ковідні» закупівлі у Полтавській області перерахували ТОВ “Ілатанмед” — 40,99 млн грн. На другому місці — ТОВ  “ТОТУС-ФАРМ” (30,86 млн грн), на третьому — ТОВ “СТМ-Фарм” (29,72 млн грн).

На відміну від даних про витрати на ремонти, які чітко корелюються із кількістю населення, серед витрат на потреби COVID-19 майже всюди є пряма залежність від кількості діагностованих хворих на COVID-19.

Наприклад, “аутсайдерами” рейтингу “коронавірусних” закупівель є Херсонська, Кіровоградська і Луганська області — там на боротьбу з пандемією витратили найменше коштів, але і хворих на коронавірус у цих трьох областях найменше в Україні. Натомість Львівщина — однаково четверта в рейтингу захворювань на коронавірус і витрат на боротьбу із пандемією. Хоча рейтинги дещо відрізняються, але в цілому тенденція вбачається саме така. 

Повний рейтинг областей

“Завдяки інструменту Карта коронавірусних закупівель ГО “Антикорупційний штаб”, ви можете спостерігати та аналізувати закупівлі на боротьбу з пандемією за бюджетні кошти у вашій громаді. Завдяки карті ви зможете перевірити будь-яку закупівлю в режимі реального часу. Тому якщо раптом у лікарні чи поліклініці вам стверджують, що у них немає, наприклад, масок або ліків, які виписали від коронавірусу і треба купляти їх за свій рахунок, ви можете зайти на Карту та перевірити достовірність цієї інформації”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus