Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина отримає понад 8,2 млн грн на створення служб підтримки осіб, які постраждали від насильства

Полтавська область отримає 8233,115 тис грн субвенції на створення 7 спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від насильства: двох денних центрів соціально-психологічної допомоги у Пирятинській, Котелевській та 5 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб у Решетилівській, Миргородській, Семенівськеій, Щербанівській та Глобинській громадах.

Про це повідомили під час онлайн-наради щодо розбудови мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Засідання відбулося за участі Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Першої леді Олени Зеленської. Від Полтавщини взяли участь голова облдержадміністрації Олег Синєгубов, його заступник Катерина Рижеченко, голови територіальних громад, представники профільних департаментів та служб, повідомили у Полтавській ОДА.

“Насильство – це серйозна проблема, яку зумовлює чимало чинників і факторів. Її вирішення –  пріоритет на найвищому державному рівні, а протидія йому – одна із цілей та напрямів сталого розвитку нашої держави. Тут важливо консолідувати дії всіх гілок влади, громадського суспільства, органів місцевого самоврядування”, – наголосив Денис Шмигаль.

За словами Олени Зеленської, кількість випадків насильства зростає. Наявна статистика є доволі неповною, оскільки цю тему часто воліють замовчувати.

“Держава взяла на себе зобов’язання із протидії сімейному та гендернозумовленому насильству й розуміє всю глибину проблематики. Доказом цього є надана субвенція на розбудову мережі спеціалізованих служб підтримки”, –  сказала Олена Зеленська.

У державному бюджеті на 2021 рік передбачено видатки на загальну суму 274,0 млн грн.

“Розподіл субвенції – перший крок до розбудови мережі таких закладів”, – наголосила Олена Зеленська.

У цьому році 125 громад узяли на себе зобов’язання створити 28 притулків, 39 денних центрів, 58 консультативних служб, для бригад соціально-психологічної допомоги буде придбано 40 авто. Розроблено єдині стандарти надання послуг. Наразі триває їхня апробація та опрацювання. У подальшому вони будуть передані громадам.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus