Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

Полтава долучиться до Всеукраїнського маршу за тварин

5 вересня о 12:00 у Корпусному парку Полтави відбудеться Всеукраїнський марш за тварин.

Зоозахисна подія створена за ініціативи гуманістичного руху, який бореться за права тварин UAnimals. Щороку Всеукраїнський марш за тварин об’єднує тисячі людей по всій Україні, які виступають за цирк без тварин, заборону хутрових ферм, притравочних станцій, контактних зоопарків і дельфінаріїв, порятунок тварин від жорстокого поводження та захист їхніх прав на всеукраїнському рівні.

Мета акції –  привернути увагу суспільства до знущань й експлуатації над тваринами та закликати парламентарів підписати законопроєкт №5409 про заборону цирків із тваринами. Ще у 2018-му році у Верховній раді був зареєстрований законопроєкт про зміни до закону “Про захист тварин від жорстокого поводження”, який мав на меті заборонити використання тварин в цирку та інших видовищах. Але менше ніж за рік профільний комітет Ради заявив, що норми законопроєкту суперечать Європейській конвенції про захист домашніх тварин, де немає положення про повну заборону використання тварин у цирках і згодом проєкт закону відкликали. У квітні цього року в парламенті зареєстрували ще один законопроєкт про цирк без тварин. Однак, тварини й досі виступають у цирках.

“Нас дістало, що Парламент ігнорує більшість зоозахисних законопроєктів. Нас дістало, що знущання з тварин все ще продають як розваги. Нас дістало, що живодерів виправдовують суди. Нас дістало, що жорстокість до тварин з кожним днем лише множиться”, – пишуть організатори.

Читайте також: Верховна Рада посилила відповідальність за жорстоке поводження з тваринами

Всеукраїнський марш за права тварин є гуманістичною і зоозахисною, але не політичною акцією, тому організатори просять учасників утриматися від партійної символіки та лозунгів.

Нагадаємо, що Всеукраїнський марш за тварин проходив у 2018 році. Тоді до акції долучилося чимало небайдужих полтавців.

 

 

Система Orphus