Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Перевірили якість води відкритих водойм Кременчука

Кременчуцький відокремлений підрозділ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» в межах моніторингового спостереження провів відбір та лабораторні дослідження проб якості води відкритих водойм в місцях масового відпочинку в Кременчуці.

Про це повідомляє сайт Кременчуцької міської ради.

За результатами санітарно-мікробіологічного дослідження від 13.08.2021р. показники мікробіологічної забрудненості води річкової не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам:

– р. Дніпро, центральний пляж – індекс ЛКП початок пляжу 70 000, кінець пляжу 21 000, (допустиме значення -10 000):

Показники мікробіологічної забрудненості води річкової р. Сухий

Кагамлик, пляж в районі Регіонального ландшафтного парку «Кагамлицький» – початок пляжу 2 300, кінець пляжу 2 300, (допустиме значення – 5 000) відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.

Індекс ЛКП – свідчить про загальну бактеріологічну забрудненість водойми. Лактозо позитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини може викликати гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для дітей.

З метою недопущення виникнення та розповсюдження інфекційних захворювань під час відпочинку, санлікарі рекомендують здійснювати обмежувальні заходи щодо купання на пляжі «Центральний» (р. Дніпро), а також закликають не користуватися іншими невстановленими місцями відпочинку, перш за все для купання.

фото ілюстративне

Система Orphus