Ви тут:
Спорт Суспільство 

Переписав історію: українець вдруге поспіль став чемпіоном Європи з шашок-64

Для перемоги на турнірі український спортсмен здолав двох поспіль росіян у вирішальних матчах.

Як повідомляє Суспільне.спорт, на Євро з шашок змагалися 26 спортсменів. Серед учасників змагань були й представники України. Змагання проходили у дві стадії попередній етап та плей-оф. Найкращим у попередньому етапі став росіянин Алєксандр Георгієв, Анікеєв був другим.
У чвертьфінальну стадію пройшли три українські спортсмени: Анікеєв, а також Фелікс Шепель та Денис Шкатула. Місця у топ-3 вдалося посісти трьом українцям.

Фінал чемпіонату Європи-2021 з шашок-64 міг стати взагалі українським. Проте перемогу здобув лише Анікеєв – він здолав кримчанина Сергія Бєлошеєва, який у 2014-му змінив громадянство на російське.

А ось Фелікс Шепель пройти у фінал змагань не зміг. На шляху до вирішального матчу він поступився Георгієвому – багаторазовому чемпіону світу та Європи.

Довідка. Існує багато різновидів шашок. У більшості з них гра ведеться на клітинковій дошці, гравці почергово роблять хід, пересуваючи одну зі своїх шашок по діагоналі. Шашка може перестрибнути через шашку супротивника, якщо за тією є вільне поле. При цьому шашка супротивника знімається з дошки. Бити фігуру в шашках обов’язково. Під час гри не можна вживати їжу або напої. При досягненні шашкою останнього ряду вона стає дамкою. Дамка може рухатись по діагоналів, в одному напрямі, і пройти велику кількість кліток. Гра ведеться до повного знищення сил супротивника. Якщо такого знищення досягти неможливо, реєструється нічия.

Система Orphus