Олімпіада — 2020: українці у спортивній ходьбі показали найгірший результат у сезоні

Лосєв та Забуженко провалили змагання.

Як повідомляє Суспільне.спорт, на Олімпійських іграх-2020 у Токіо розпочалися змагання зі спортивної ходьби. Розіграли перші медалі в чоловічій ходьбі на дистанцію 20 кілометрів.

Україну в цьому виді змагань представляли два спортсмени: Іван Лосєв та Едуард Забуженко. Обидва фінішували одними з останніх та завершили виступи на цій Олімпіаді.

Також на цій дистанції мав змагатися інший українець – Назар Коваленко, який уже брав участь у двох Олімпіадах. Проте Коваленка, який уже прибув до Токіо, усунули від змагань через порушення допінг-правил.

Коваленко отримав покарання від Athletics Integrity Unit (AIU) разом із іншими українськими легкоатлетами Михайлом Гаврилюком (метання молота) та Наталією Пироженко-Чорномаз (естафета 4х400 метрів). Причиною стало те, що спортсмени своєчасно не здали три позазмагальні тести на допінг. Коваленко назвав це рішення “вбивчим”.

Участь у чоловічій ходьбі на 20 кілометрів узяли 57 спортсменів. Двох з них було дискваліфіковано, і ще три не фінішували.
Змагання проходили в один етап: уже після проходження дистанції вирішилися призери Олімпіади.

Найкрашим результатом серед українців стало 49-те місце Івана Лосєва. Він подолав маршрут за 1:33:26 години, що стало найгіршим результатом атлета в сезоні. Українець додав майже десять хвилин.
Його рекордом на цій дистанції є 1:19:33, який він встановив у лютому 2014 року на турнірі в Алушті.