Ви тут:
Суспільство Україна 

Олена Зеленська запустила україномовний аудіогід у німецькому музеї

Запуск нового українського аудіогіда у палаці Сансусí в місті Потсдам в Німеччині відбувся під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Імідж України” 4 серпня. Це вже 26-й україномовний аудіогід у світі.

Про це розповіла перша леді України Олена Зеленська.

“Ця ідея прийшла до мене, коли ми першого разу були разом з Президентом з офіційним візитом у Німеччині. Під час автобусного туру я вже слухала аудіогід українською мовою, який, до речі, був ініційований нашим посольством у Німеччині, і мені спало на думку – чому подібних проектів настільки мало, буквально одиниці? І я взяла собі за мету виправити цю несправедливість. Сьогодні я хочу запросити всіх запустити ще один аудіогід”, – зазначила перша Леді.

Вона підкреслила символічність того, що новий аудіогід запустять саме в Німеччині.

“Зазвичай, ми це робимо в більш вузькому колі, разом з нашими дипломатичними установами, але сьогодні я хочу, щоб ми зробили це разом з вами. Тож, запрошую всіх присутніх приєднатися до запуску 26-го аудіогіду. І сьогодні українська мова зазвучить в палаці Сансусí, в місті Потсдам. Палац входить у десятку найвідоміших архітектурних пам’яток Німеччини і є колишньою літньою резиденцією прусського короля Фрідріха II. Він внесений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, його щорічно відвідують близько 350 тисяч туристів”, – розповіла Зеленська.

На сьогодні українські аудіогіди звучать у 25 музеях у 16 країнах світу. Це Колізей у Римі, Версаль у Франції, Альбертіна у Відні, Палац Долмабахче у Стамбулі, музей Ваза у Швеції та багато інших.

Система Orphus