Ви тут:
Культура Суспільство 

Оголосили лауреата Міжнародної премії Івана Франка

У місті Дрогобич, що на Львівщині відбулась урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії Івана Франка. Захід присвятили 165-тій річниці від дня народження українського письменника.

Про це повідомили у Львівській ОДА.

Переможцем цьогорічної премії став Леонід Тимошенко зі своєю монографією «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (перша третина XVII ст.)». Це подання Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Переможець отримав 200 тисяч гривень призового фонду.

Читайте також: День народження Івана Франка: цікаві факти про “каменяра”

Цього року на звання лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка претендували троє номінантів. До списку увійшли також:

  • Колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса (Литва) та Ігоря Скочиляса (Україна) – «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі» (подання Українського католицького університету, м. Львів, Україна);
  • Оксана Кісь (Україна) з монографією «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти» (подання Інституту українських студій Гарвардського університету, м. Кембридж, США).

Премію заснували, щоб сприяти вивченню творчої, наукової, громадської діяльності Івана Франка. А також, щоб спонукати вчених з різних країн світу проводити актуальні дослідження у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики, що увиразнюють гуманістичний, національний, духовний, державотворчий сенс для пізнання та утвердження наукової та культурної спадщини України у світовому контексті.

Система Orphus