Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Невакциновані мають тяжчий перебіг коронавірусної інфекції, – Юрій Курилко

На Полтавщині першу дозу вакцинації отримали 256 тисяч людей, з яких  майже 180 тисяч щепилися двома дозами. Вакцинація проводиться всіма сертифікованими вакцинами в Україні:  AstraZeneca, Pfizer, CoronaVac, Moderna. Наразі області працює 97 стаціонарних пунктів щеплення та 68 мобільних бригад. 

“Зараз наш регіон є одним із лідерів в Україні за кількістю вакцинацинованих. Імунізувавши 1 тисячу пацієнтів, ми зберігаємо життя 25-ом людям” – повідомив виконувач обов’язків директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко.

Загалом на Полтавщині зареєстровано понад 79 тисяч випадків захворювання на коронавірусну інфекцію. За останню добу виявили 5 випадків. Найвища захворюваність у віковій групі 60+.

“При новому штамі Дельта колективний імунітет набувається складно, вакциновані можуть не захворіти, але бути “перенощиками”. Минулого місяця в стаціонарі перебуло 10-15 пацієнтів. На сьогодні їх 99. До лікарень потрапляють невакциновані пацієнти, так як в них тяжчий перебіг хвороби. Із них 13 пацієнтів з підозрою на COVID-19, на інтенсивній терапії – 38 людей,  на апаратах  ШВЛ – 2 пацієнтів, одужав 1 пацієнт. Як бачимо, захворюваність збільшується. Великою пересторогою є початок навчального року. Тому надзвичайно важливо вакцинувати освітян”, – наголосив Юрій Курилко.

За його словами, вакцинація є єдиним способом уникнення нової хвилі пандемії.

“В області наразі є всі наявні вакцини, працюють 97 пунктів щеплень та 68 мобільних бригад. Першу дозу вакцини на Полтавщині вже отримали 256 тисяч жителів області. 180 тисяч осіб щеплені повторно, тобто повністю завершили процес імунізації, отримавши обидві дози вакцини”, – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

 

 

 

 

Система Orphus