Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Не тільки ПЛР: як в Україні можна припинити самоізоляцію

В Україні для автоматичного припинення самоізоляції людини у зв’язку з перетинанням державного кордону через мобільний додаток електронного сервісу «Вдома» не обов’язково мати виключно негативний ПЛР-тест на COVID-19. Тепер для цього можна мати негативний експрес-тест на визначення антигену SARS-CoV-2.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

Відповідні зміни передбачені  Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», зі змінами затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 28 липня 2021 року № 787.

Читайте також: В Україні виявили 520 випадків штаму “Дельта”: у МОЗ говорять про готовність до нової хвилі

Зокрема, мова йде про те, що самоізоляція, обсервація людини у зв’язку з перетинанням державного кордону не застосовується або припиняється в разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який проведено після перетину державного кордону (крім осіб, які прибули з Російської Федерації, Республіки Індія та перебували на їх території більше ніж сім днів протягом останніх 14 днів).

Адаптуватися до цих змін та скористатися новими можливостями можуть всі суб’єкти господарювання, які мають ліцензію на впровадження медичної практики та здійснюють тестування на визначення антигену SARS-CoV-2 з використанням швидких тестів.

Для цього Міністерством охорони здоров’я України підготовлено та направлено лист на структурні підрозділи з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрації з метою підготовки переліку закладів охорони здоров’я всіх форм власності, які здійснюють тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тесту на визначення антигену SARS-CoV-2.

Система Orphus