Ви тут:
Суспільство Україна 

Найбільша ягода органічної лохини: в Україні встановили новий рекорд

В Україні встановили новий органічний рекорд – вирощено найбільшу ягоду органічної лохини, яка увійшла до Національного реєстру рекордів.

 Ягода-рекордсменка виросла на Київщині на кущі сорту “Чандлер” вагою 9 г, а її діаметр сягає 3,05 см.

Компанія, де зафіксували рекорд України, почала вирощування органічної лохини ще у 2016 році. З одного куща збирають 2 кг ягід та щороку є ягоди рекордної величини, та лише цього року вирішили зафіксувати їхній розмір на рівні рекорду. Олег Науменко, засновник компанії СВК “ЯГІДКИ” (ТМ “BigBlue”) зазначає, що Україна має дивувати не лише вітчизняних, а й закордонних споживачів. Адже за нашими успіхами також пильно стежать в Європі, Об’єднаних Арабських Еміратах та інших країнах, повідомили в Швейцарсько-українській програмі “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України”. 

Рекорд найбільшої ягоди лохини, вирощеної за органічної технологією, зафіксували експерти Національного реєстру рекордів України. За їхніми словами, це перше зафіксоване досягнення серед ягід в Україні.

Агроном компанії зазначає, що на розмір ягоди впливає система живлення та захисту, зимова обрізка та постійний контроль. Щомісяця проводиться аналіз, який визначає яких елементів не вистачає рослині та коректується живлення відповідно. Ягоди вирощують без використання хімікатів та стимуляторів росту, а також минулого року на полі встановили метеостанцію для автоматизації процесу.

Більшість ягоди попадає на ринок України, частина експортується за кордон. Серед найближчих планів – початок співпраці з Китаєм. 

Довідково: підприємство СВК “ЯГІДКИ” на 55 га вирощує сертифіковану органічну лохину, працює з українськими та закордонними покупцями, також експортує свою продукцію за кордон.

 

Система Orphus