Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

#Наша_незалежність #Марафон_30: молоді – про Україну

У межах Всеукраїнського культурно-освітнього марафону “Наша незалежність” триває публікація циклу історичних матеріалів (фото, відео, документів, інформацій із газет, історій очевидців), що є знаковими для становлення незалежності та визначними для Полтавщини. 

Співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського готують чимало проєктів, щоб розповісти юним відвідувачам про історію країни, повідомили в Полтавській облдержадміністрації.

Обговорення теми незалежності України розпочинається для відвідувачів кожного року під час проведення науково-виховних заходів до Дня Соборності (22 січня). Теми, що розкривають історичні шляхи боротьби нашого народу за право на власне державотворення поєднують учасників таких проєктів як: «Єдність нації – сила народу», «Акт Злуки: історія і сучасність», «Соборна Україна одна на всіх, як оберіг» та інші.

Додаткові знання про історію та культуру нашої держави усім охочим надають матеріали експозиції музею та багатоманітні навчально-патріотичні заходи до: Дня Рідної мови («Звучи, рідна мово!», «Літературна палітра Василя Симоненка»), Дня пам’яті Героїв Крут («Вони полягли за нашу свободу»), Дня пам’яті жертв голодомору в Україні 1932-33 рр. («Вогонь скорботи»), Дня вшанування Героїв Небесної сотні («Безсмертна пам’ять Воїнів Світла»), Дня вшанування пам’яті загиблих учасників АТО та ООС.

Діти із задоволенням завжди беруть участь в ігровій програмі «Козацькому роду нема переводу», в уявній подорожі на човні ХVII ст.(« На козацькій чайці у синєє море»), перевтілюються у справжніх героїв «Вечорів на хуторі біля Диканьки» М. Гоголя («Разом з М. В. Гоголем – на хутори!»), виготовляють традиційні українські прикраси-обереги, відкривають для себе особливості місцевих звичаїв та обрядів («Таємниці гончара», «Історія різдвяної іграшки», «Бісерні вакації», «Писанка: традиції і сучасність»).

День Державного Прапора та Незалежності України відзначається на теренах музейного простору низкою урочистих засідань, презентацією нових наукових видань, виставок, мистецьких акцій («Шануймо своє, українське!»).

З початком навчального року відновлюються навчально-патріотичні зустрічі в рамках довгострокової музейної програми «Музей-школі». Молодь дізнається про природу, історію, культуру України, навчається пишатися досягненнями свого народу, шанувати й берегти його національне надбання.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus