Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

Напередодні Дня Незалежності на фестиваль зберуться майстри художніх промислів з усієї України

На подвір’ї Національного музею історії України 21 серпня, напередодні відзначення 30-річчя Незалежності, з усієї країни зберуться майстри народних художніх промислів на фестиваль “Етніка”.

47 носіїв унікальних технік 12-ти художніх промислів презентуватимуть свої роботи. У майстрів будуть власні зони, де вони проведуть майстер-класи і ознайомлять гостей зі своєю творчістю, повідомив у своєму телеграм-каналі Міністр культури Олександр Ткаченко.

“Ми повинні популяризувати їх через медійних амбасадорів, проводити майстер-класи, запускати яскраві колаборації, зберігати традиції та майстрів, шукати шляхи капіталізації промислів. І фестиваль “Етніка” фактично уособлює цю довгострокову ціль – шлях до збереження нашої спадщини через її розвиток”, – йдеться у повідомленні.

Крім того, на заході будуть розміщені зони кейсів “сучасної інтеграції традиційних промислів у роботах дизайнерів” та локальних крафтових виробництв (сироваріння та виноробства).

Фестиваль уже має зіркових амбасадорів, які представлятимуть окремий вид промислів: від різьбярства до кераміки та гутництва. Серед них: Саша Заріцька (гурт KAZKA), Катерина Павленко (гурт Go_A), Аліна Паш, Дзідзьо, дизайнерки Катя Сільченко та Ліля Літковська, прима-балерина Національної опери України Катерина Кухар, олімпійська призерка Дар’я Білодід, телеведучі Катерина Осадча та Руслан Сенічкін та інші.

Система Orphus