Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“На зламі”: у Полтаві відкрилася виставка про війну на Донбасі

25 серпня в приміщенні Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка відбулося відкриття мандрівної виставки «На зламі» про порушення прав цивільного населення під час війни на Сході України.

Автори виставки намагалися дати відповіді на питання: що таке страх перед війною, як змінюється звичайне життя, як відбувається адаптація внутрішнього переміщених осіб.

“Виставка “На зламі”, створена організаціями, які входять до коаліції “Справедливість заради миру на Донбасі” та зосереджена на свідченнях цивільних, багатьох з них переслідували за громадську позицію, дехто був позбавлений волі. Над самою виставкою ми працювали доволі довго, презентували її в серпні 2019 року у Києві. З того часу вона мандрує країною. Полтава 22-е місто, де відкриваємо виставку”, –  розповіла аналітик громадської організації “Східноукраїнський центр громадських ініціатив” Надія Нестеренко.

Виставка складається з 13 стендів, на яких розміщені історії зламів життя – свідчення, спогади, твердження людей різних професій на теми: “Страх у переддень війни”, “Покинути чи залишитись”, “Злам рутини”, “Бачення реінтеграції”. Виставка поєднує особисті історії очевидців з інфографікою та статистичними доказами, які зображають зміни, що відбулися в структурі суспільства на Сході України.

“Важливо розуміти з чого все почалося, чому так сталося. Хочеться вірити, що ця робота, яку ви робите, колись закінчиться і дві останні виставки відбудуться в українських містах – Луганську й Донецьку”, – зауважив заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко.

«На зламі» побудована в хронологічному порядку. Усе розпочинається з міфу про те, що Донбас ніби годує Україну. Потім зображається розвиток війни, а саме вибір перед яким постали жителі окупованих територій, демографічні зміни в Донецькій та Луганській областях та перспективи реінтеграції.

“Виставка вражає, безперечно, дякую організаторам, які втілюють задум і за те, що в такій формі подають інформацію. Тому що ми не до кінця розуміємо проблему переселенців, важко відчути як це залишити все і поїхати у невідомість. Ті люди, які переїхали в інші місця мають отримати від нас підтримку, увагу, хоча б добре слово. Я пригадую початок війни, у нас не було доброго ставлення до переселенців, була якась небезпека, ми їх не розуміли, але нам треба розуміти один одного, з цього і починається реінтеграція”, – владика Федір.

У Полтаві мандрівна виставка “На зламі” триватиме з 25 серпня по 22 вересня 2021 року.

Система Orphus