Ви тут:
Суспільство Україна 

На українських інтернет-магазинах припинили продаж підроблених книг, які нелегально завезли з Росії

На сервісах онлайн-торгівлі виявили і вилучили оголошення про продаж контрафактних книжок. Компанія ОLХ надіслала Президенту Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександру Афоніну лист-відповідь про виявлення і вилучення з їхнього сайту оголошень про торгівлю контрафактними книжками.

Про це повідомляє Читомо.

“Ми поділяємо Ваше занепокоєння можливим розповсюдженням книжкової продукції, яка містить ознаки контрафактної. Сервіс ОLХ, як частина міжнародної групи компаній приділяє увагу проблемам інтелектуальної власності та готовий до діалогу із правовласниками профільними галузевими організаціями та іншими зацікавленими сторонами”, − йдеться у листі.

У листі додали, що на сайті ОLХ можна скаржитись на оголошення щодо порушень інтелектуальної власності через форму зворотного зв’язку.

За словами Олександра Афоніна, спроби продавати контрафактну продукцію Асоціація виявила на трьох найбільших маркетплейсах України. Аналогічні оголошення вилучили також з сайту “Розетка”.

“Ми виявляли і виявляємо їх досить давно на ОLХ, Prom і Розетка. Ми намагались зустрітись із ними у Міністерстві культури. Ця зустріч відбулась у березні цього року. Ми хотіли порозмовляти з ними і знайти шляхи нормальної ділової комунікації, щоб зняти розміщення контрафактної продукції, зокрема російської, зокрема забороненої в Україні літератури. На жаль, на запрошення мінкульту відгукнулись лише ОLХ”, − розповів Олександр Афонін.

Як стало відомо, контрафактні книжки, які намагались продавати через інтернет, нелегально завезли з Росії.

Президент Української асоціації книговидавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін повідомив, що у планах − звернення у поліцію. За його словами, завезені книги не відповідають російським оригіналам, тобто, товар привласнили, змінили універсальний ідентифікаційний номер тощо.

Крім того, Асоціація хоче домовитись з усіма трьома маркетплейсами, щоб вони вимагали при оформленні документів з ФОПами чи юридичними особами, які збираються продавати книжкову продукцію, два документи: свідоцтво про реєстрації суб’єкта видавничої справи і договір з видавцем, книжкову продукцію якого він планує продавати на маркетплейсі, або угоду з імпортером, який легально завіз ці книжку в Україну.

Довідково. Маркетплейси — різновид вебсайтів електронної комерції, де інформація про товар чи послугу надається кількома третіми сторонами. Маркетплейси характеризуються тим, що це спеціальна платформа для надання послуг електронної комерції, на якій розроблено інструменти для замовлення продукції, відгуків, огляд товару чи послуг, але найхарактернішою рисою є наявність багатьох продавців на одному ресурсі без наявності фактичного складу чи місця укладення угод між покупцями та продавцями.

 

Система Orphus