Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині виявили Дельта та Південно-африканський штам, – Полтавський обласний центр громадського здоров’я

У КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської облради” підтвердили, що у результаті секвенування (визначення послідовності нуклеотидів) зразків носоглоткових змивів, відібраних у червні від хворих на COVID-19, яке проводилось в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України на території Полтавської області виділено штами, що викликають стурбованість у світі.

Зокрема, штам Дельта виділено від одного хворого із смт. Градизьк. Захворювання закінчилось одужанням хворого. Проведене розслідування не виявило контактів з особами, як прибули з-за кордону, що говорить про можливість зараження(циркуляції) вірусу на території Полтавської області.

Крім того, в області продовжується виявлення інших небезпечних штамів. Встановлено також Південно-африканський штам, який вже виявлявся в лютому і зараз викликав тяжкий перебіг у хворого з м. Полтава.

“Всі повідомлення свідчать про ефективність іммунізації вакцинами проти захворювань викликаних даними небезпечними штамами. Серед щеплених контактних осіб з даними випадками- захворювання не зареєстровані”, – зазначається у повідомленні.

фото ілюстративне

Система Orphus