Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині вперше в Україні відбувається Міжнародна літня школа першої допомоги

Протягом тижня – з 9 по 15 серпня – у Полтавській області вперше в Україні реалізується проєкт “Міжнародна літня школа з першої допомоги”. У рамках заходу на Полтавщині тренери Товариства Червоного Хреста сьогодні проводять навчання 110 людей. Акцент роблять на серцево-легеневій реанімації.

Наразі всі тренери, які беруть участь у літній школі, працюють в Полтавській області на шести локаціях. Зокрема, три з них – у Полтаві: в Полтавській облдержадміністрації навчаються представники структурних підрозділів, в ТРЦ “Київ” – журналісти та в Полтавському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю – реабілітологи. Ще три локації працює в громадах Полтавщини: Нові Санжари (с. Соколова балка), Диканська сільська рада та село Рунівщина. Тут навчають представників різних професій, яких делегувала громада.

“Полтава виборола честь проводити в себе таке навчання. До нас приїхали люди з інших країн. Перша допомога, яку проводить Червоний Хрест і Червоний Півмісяць, – це великий напрямок роботи міжнародного руху. Він реалізується за єдиними міжнародними стандартами навчання населення першій медичній допомозі. Ці стандарти постійно вдосконалюються. Тому відбувається також і обмін досвідом”, – розповіла голова Полтавської обласної організації Товариства Червоного Хреста та інструктор з навчання населення навичкам першої допомоги Ірина Плюсніна.

У Міжнародній літній школі з першої допомоги беруть участь представники Грузії, Арменії, Азербайджану, Таджикистану, Киргистану, Узбекистану, Казахстану. Також – представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця.

“Червоний Хрест має міжнародну сертифікацію для навчання першій допомозі. Тобто – це ті заходи, які навчають пересічного громадянина, який не має фахової освіти та спеціалізованих засобів, надати допомогу постраждалому негайно. Серцево-легенева реанімація – це одна з найбільших та пріоритетних тем нашої програми навчання. Ми маємо три сертифіковані програми в Україні: 6, 12 та 48 годин. Сьогодні по всіх локаціях проводимо одноденний шестигодинний тренінг. В усі програми входять базові теми: як відновити життєдіяльність людини; зберегти дихання та роботу серця; зупинити кровотечу; як допомогти людині, якщо вона без свідомості, але ще дихає; як не наражатися на небезпеку, коли ти надаєш допомогу; що робити при травмах, ранах, опіках та як надавати допомогу людині, якщо в неї, наприклад, інсульт, судоми, запаморочення, отруєння”, – розповіла тренер з першої допомоги Надія Ямненко.

Всі учасники тренінгу отримають сертифікат з першої медичної допомоги від Товариства Червоного Хреста. Дійсний він буде протягом трьох років.

Система Orphus