Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині відтворили етнічне весілля, участь в якому взяли більше сотні людей

15 серпня в етнографічній садибі в селі Степанівка на Миргородщині відбулося театралізоване дійство “Народне весілля на Степанівському хуторі” у рамках обласного огляду-конкурсу “Обрядове намисто Полтавщини”.

Понад пів тисячоліття минуло від первісних згадок про обряд весілля на території сучасної України. У Степанівці гостей та журі запросили на справжнє українське весілля з музиками й танцями, повідомили в Обласному Центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради.

“Надзвичайно цікаво було спостерігати за тим, як всі учасники огляду-конкурсу дотримувалися повноцінного циклу виконання обрядових дій та пісень, а також відтворили первісні загальнолюдські шлюбні звичаї, поділився враженнями директор обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Полтавської обласної ради Дмитро Соколов. У театралізованому дійстві взяло участь 13 ансамблів та колективів у складі понад 100 чоловік”.

Головним організатором та режисером заходу була провідний методист Центру культури і дозвілля виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради, заслужений працівник культури Тетяна Кононенко.

Обрядове дійство весілля відбулося завдяки допомозі та підтримці Центру культури і дозвілля виконавчого комітету Великобагачанської селищної ради Миргородського району Полтавської області.

В обласному огляді-конкурсі “Обрядове намисто Полтавщини” взяли участь аматорський фольклорно-етнографічний колектив “Молодички” Сасинівської філії та Народний аматорський фольклорний ансамбль “Горлиця” Давидівської філії Пирятинського культурно-громадського центру, за підтримки Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Пирятинської міської ради Полтавської області.

Родзинкою свята стало представлення на розгляд журі та громади сакрального обряду дівич-вечора. Це – утаємничений предвесільний звичай, що надзвичайно різниться в різних регіонах та селах. Учасники театралізації звернули увагу гостей на притаманну Пирятинському весіллю традицію співочого “перегукування” між родинами наречених.

“Народне весілля на Степанівському хуторі” розпочалося з того, що на воротях гостей зустрічав танцювальний гурт з майстер-класом українського народного весільного танцю “карапет”. Саме цей танок притаманний Великобагачанському краю. На вулицях лунав спів, усі гості запрошувались до танцю.

Дійство відбувалося на семи локаціях у дворі музею-садиби. Кожна місцина представляла один з елементів шлюбної урочистості. Присутнім про всі премудрості та таємниці обряду розповідала ведуча. Тому, гості отримали нову цікаву інформацію про звичаї та обряди: від “сватання”, до “входин до хати молодого”. 

Система Orphus