Ви тут:
Анонс Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині презентують дослідження Гінцівської стоянки

15 серпня, у День археолога, у селі Гінці Лубенського району на Полтавщині, відбудеться презентація сучасних досліджень відомої Гінцівської палеолітичної стоянки.

Початок об 11-й годині.

Читайте також: Гінцівська стоянка – пам’ятка, яку потрібно виводити на новий рівень наукової та туристичної промоції, – Катерина Рижеченко

Презентація відбудеться під керівництвом лауреата Держпремії України у галузі науки і техніки кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології НАНУ Людмили Яковлєвої.

Ця презентація сучасних досліджень приурочена 150-річчю відкриття Гінцівської стоянки та 30-річчя Незалежності України.

Довідково. Пам’ятка розташована пам’ятка між селами Духове і Гінці Лубенського району, на правому березі річки Удай. Виявили її у 1871 році. Розкопки почали вести у 1873 році на чолі з лубенським археологом Камінським. Нині вона є однією з найдавніших пам’яток доби палеоліту в Східній Європі. Тільки тут можна побачити відтворений вигляд найдавнішого на Полтавщині житла мисливців на мамонтів, зроблених із археологічних знахідок – кісток мамонтів. Сучасні розкопки проводяться під дахом великого металевого ангару, збудованого благодійним фондом “Археологія Євразії” за підтримки благодійного громадського товариства “Гінцівська спадщина”. Площа ангару – 25 х 40 м – перекриває центральну частину поселення з чотирма великими спорудами із кісток мамонта.

Система Orphus