Ви тут:
Надзвичайні ситуації Оголошення Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині переважає надзвичайний рівень пожежної небезпеки

За даними Укргідрометцентру, на території Полтавської області переважає надзвичайний рівень пожежної небезпеки (5-й клас пожежної небезпеки).

У цей час навіть найменша необережність з вогнем у лісі може призвести до пожежі та знищення десятків гектарів лісових насаджень.

Департамент з питань оборонної роботи, цивільного захисту та взаємодії з правоохоронними органами Полтавської ОДА закликає дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування в природних екосистемах та у період найвищого класу пожежної небезпеки обмежити перебування у лісових масивах. Адже основною причиною виникнення пожеж в природних екосистемах є людська діяльність.

Згідно з “Правилами пожежної безпеки в лісах України”, протягом пожежонебезпечного періоду, особливо, при високих рівнях пожежної небезпеки, забороняється:

– розводити багаття у лісі (лише у спеціально передбачених для цього місцях);

– заїжджати на територію лісового фонду (окрім транзитних шляхів) транспортним засобам за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнані для цих цілей;

– заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– відвідувати хвойні насадження при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайному рівні небезпеки);

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу.

Усіх порушників вимог пожежної безпеки в лісах, згідно з законодавством, можна притягти до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Винуватці пожеж мусять відшкодувати завдані збитки. При загоранні в лісах, лісопосадках та на відкритих територіях необхідно негайно телефонувати до пожежно-рятувальної служби за номером “101”.

Нагадаємо, до кінця серпня на Полтавщині переважатиме найвищий рівень пожежної небезпеки.

Система Orphus