Ви тут:
Суспільство 

На Полтавщині демонтували останній пам’ятник болгарському комуністу Георгію Димитрову

У селі Лобачі Решетилівської територіальної громади демонтували пам’ятник комуністичному діячеві Димитрову. Його перевезли до філії Державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі «Музей монументального мистецтва тоталітарної доби «Парк радянського періоду» в Спадщанському лісі.

Про це повідомляє Північно-східний міжрегіональний відділ УІНП.

Цей пам’ятник однозначно підпадав під дію підпункту «д» пункту 4 частини першої статті 1 декомунізаційного Закону. У ньому чітко зазначено, що
до символіки комуністичного тоталітарного режиму віднесено пам’ятники, пам’ятні знаки, присвячені подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії.

«Георгій Димитров — соратник Йосипа Сталіна, діяч болгарського та міжнародного комуністичного руху, завідувач зовнішньою політикою Центрального комітету партії російських більшовиків, голова Ради міністрів Болгарії (1946), з 1947 й до смерті — генеральний секретар ЦК Болгарської комуністичної партії. У добу Димитрова Болгарія почала сильно залежати від СРСР і навіть називалась іноді «Сімнадцятою республікою Радянського Союзу». Його  називали «болгарським Леніним». Після смерті Димитрову звели мавзолей у Софії на кшталт ленінського. Місто Димитров на Донбасі з ініціативи Українського інституту національної пам’яті як центрального органу виконавчої влади Верховна Рада перейменувала на Мирноград», – розповів регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар.

Він подякував за всебічне виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» голові Полтавської обласної ради Олександру Біленькому й Решетилівській міській голові Оксані Дядюновій. Також директору Путивльського державного історико-культурного заповідника Сергію Тупику, який подбав про виділення коштів на транспорт і пальне.

Система Orphus