Ви тут:
Суспільство 

На Олімпіаді я виступав під знеболюючими препаратами, – Беленюк

Сьогодні, 9 серпня, гостем студії програми «Ранок з Інтером» став олімпійський чемпіон з греко-римської боротьби Жан Беленюк.

Він завоював для української збірної єдину золоту медаль на літніх Олімпійських іграх в Токіо. В ексклюзивному інтерв’ю провідній Ірині Юсупової спортсмен розповів, перед труднощами поставав на шляху до чемпіонства, чому його не хотіли допускати до участі в цій Олімпіаді, яку роль в перемозі зіграла його мама, а також поділився планами на наступну Олімпіаду, яка пройде в Парижі у 2024 році.

Жан Беленюк визнається, щ«Я вже досвідчений спортсмен, це не перша моя Олімпіада, я вже вигравав і на чемпіонаті світу, і на чемпіонаті Європи – і розумію, що найголовніше – це налаштуватися психологічно. Тому що Олімпійські ігри – це змагання, де важливу роль відіграє психологія. Ми бачимо багато прикладів, коли люди їдуть туди в статусі фаворитів і програють першу ж сутичку через емоційний тиск на них. Вони просто не можуть впоратися ».о золота медаль на Олімпійських іграх – це його мрія, до якої він ішов 21 рік. Але на шляху до неї спортсмен зіткнувся з безліччю випробувань. По-перше, Олімпіада в Токіо, запланована на 2020 рік, виявилася під загрозою зриву через пандемію коронавірусу. В результаті її перенесли на рік. Жан стверджує, що ситуація зі скасуванням і перенесенням змагань негативно позначилася на настрої всіх атлетів:

«Я вже досвідчений спортсмен, це не перша моя Олімпіада, я вже вигравав і на чемпіонаті світу, і на чемпіонаті Європи – і розумію, що найголовніше – це налаштуватися психологічно. Тому що Олімпійські ігри – це змагання, де важливу роль відіграє психологія. Ми бачимо багато прикладів, коли люди їдуть туди в статусі фаворитів і програють першу ж сутичку через емоційний тиск на них. Вони просто не можуть впоратися ».

Також Жан зізнався, що його участь в Олімпіаді в Токіо було під питанням, тому що перед початком змагань він отримав важку травму.

«За три тижні до старту на тренуванні я невдало приземлився на лікоть і травмував плече, – розповідає спортсмен. – Ми поїхали до лікаря, зробили МРТ, і мені сказали, що з такою травмою я не зможу виступати, тому що немає часу на відновлення. Але мій тренер був іншої думки: він сам стикався з подібною проблемою і знав, як проводити реабілітацію. Так, у нас було мало часу, але ми впоралися і зробили все від нас залежне, щоб взяти участь в змаганнях. На Олімпіаді я виступав під знеболюючими препаратами. Але що поробиш? Це заради результату і заради досягнення мети, до якої я йшов протягом багатьох років. Думаю, воно того варто. Звичайно, навіть у мене були сумніви – виступати чи ні. Адже в перші два тижні після травми я просто не міг підняти руку. Більш того, після травми та до поїздки в Токіо я повноцінно не тренувався. Ми просто розробляли плече, робили кардіо. У Токіо у нас було 7 днів акліматизації, і тільки там я почав робити якісь мінімальні борцівські тренування. Були люди, які після моєї травми не вірили, що я зможу досягти результату і здійснити свою олімпійську мрію. Тому що це здавалося нереальним, коли за три тижні до старту ти отримуєш таку важку травму. 10 днів я взагалі ходив в лангету. І багато людей, які зустрічали мене в цей час, замовкали та опускали очі. Я розумію, що вони співчували мені. І тільки мій тренер ні на секунду не втрачав віри в мене і не сумнівався, що все вийде. Я йому за це дуже вдячний. Його віра в мене – то, що давало мені сили, мотивувало та окриляло. І саме завдяки цьому я досяг результату ».

А ще олімпійський чемпіон впевнений: ця перемога була б неможливою без підтримки найріднішої людини:

«Мама не дивиться мої змагання, тому що вона завжди дуже нервує. Коли я виступаю, вона в цей час молиться в храмі. Таким чином вона намагається енергетично мене підзарядити, щоб я показав максимальний результат. Про моїх перемогах їй повідомляють друзі ».

Наступні Олімпійські ігри пройдуть у 2024 році в Парижі, але чи прийме в них участь Жан Беленюк – однозначної відповіді спортсмен не дає.

Поки що він планує влаштувати собі невеликий відпочинок, щоб поправити здоров’я. А коли відновиться після травми, обіцяє знову взяти участь в благодійному аукціоні «Інтер – дітям» і провести індивідуальне тренування з тим, хто викупить його лот:

«Я завжди підтримую такі позитивні ініціативи. У всіх охочих буде можливість не тільки потренуватися зі мною, але і тим самим допомогти дітям ».

Система Orphus