Ви тут:
Суспільство Україна 

На Дніпропетровщині зупинки громадського транспорту прикрашатимуть Петриківським розписом

Цього року до 30-ї річниці Незалежності України схід і захід “зшиють” найдовшою дорогою М-30 Стрий – Ізварине, до складу якої увійшли дороги М-04 та М-12. Будівництво дороги активно продовжується у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Донецькій областях.

Під час облаштування придорожніх ділянок прикрашають і зупинки громадського транспорту Петриківським розписом у Павлоградському та Петропавлівському районах Дніпропетровської області. Вже розмалювали 7 зупинок громадського транспорту, повідомили в Укравтодорі.

З 2013 року Петриківський розпис включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Кожен малюнок унікальний, в ньому художники поєднують найкращі традиції оздоблення українського житла та сучасний живопис.

На об’єктах працювала команда з 6 талановитих та досвідчених майстрів, котрі є членами громадської організації майстрів Петриківського розпису:

Микола Іщук – найдосвідченіший майстер Петриківського розпису, Голова ГО. За його плечима 54 роки роботи в художній сфері.

Людмила Горбуля  – заслужена майстриня народної творчості України, яка теж 54 років у галузі.

Іван Дмитрюк  – майстер Петриківського розпису, 53 роки художнього стажу.

Юлія Груниста – майстер Петриківського розпису, 10 років художнього стажу.

Олеся Статива  – майстер Петриківського розпису. 20 років у галузі

Світлана Самойленко – студентка, котра 5 років у художній сфері.

Усього територією Дніпропетровської області пролягає 299,9 км Дороги Єдності М-30 (з урахуванням транспортних розв’язок). Роботи ведуться по всій протяжності, крім покриття ремонтують штучні споруди у складі дороги. До прикладу, на Богуславському шляхопроводі у Павлоградському районі.

45 кілометрів дороги в області вже відремонтували. Мова йде про маршрут Криничанський пост поліції – Дніпро.

Система Orphus