Ви тут:
Суспільство Україна 

Ми ініціюємо проведення консультацій з Єврокомісією та урядом Німеччини щодо енергетичної безпеки, – Зеленський

Україна ініціює проведення консультацій з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо напрацювання механізму, який гарантуватиме енергетичну безпеку Української держави.

Про це повідомив Президент Володимир Зеленський під час заяви для представників ЗМІ за результатами переговорів з Федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель у Києві.

Глава держави зазначив, що під час його зустрічі з канцлером Німеччини велику увагу було приділено питанню енергетичної безпеки Європи та, зокрема, загрозам від реалізації проекту “Північний потік – 2”, повідомили в Офісі Президента. 

“Ми розглядаємо цей проект виключно через призму безпеки. Вважаємо його небезпечною геополітичною зброєю з боку Кремля”, – наголосив Володимир Зеленський.

За його словами, для України важливо отримати чіткий міжнародно-правовий механізм, що гарантуватиме безпеку та стане дієвим запобіжником від російської військової агресії.

“Відповідно до Угоди про асоціацію ми ініціювали проведення консультацій з Європейською комісією та урядом ФРН найближчим часом”, – розповів Президент.

Він зауважив, що навіть сьогодні, коли “Північний потік – 2” ще не добудований, чітко видно, хто контролює ціни на газ у Європі та їхнє зростання.

“Тому я не вважаю, що це лише економічне питання. І добудова “Північного потоку – 2″, а потім його імплементація та використання призведуть до великих ризиків. Я вважаю, що це буде на руку тільки Російській Федерації”, – наголосив Володимир Зеленський.

Федеральний канцлер Ангела Меркель зі свого боку підтримала необхідність продовження співпраці України та Німеччини у сфері енергетики. Вона повідомила, що завтра до України прибуде міністр економіки та енергетики Петер Альтмаєр для участі у важливих переговорах.

Ангела Меркель зауважила, що Німеччина хоче якомога швидше продовжити дію договору про транзит газу територією України після 2024 року, про що вона вже говорила під час зустрічі з Президентом РФ Володимиром Путіним.

“Ми після 2024 року будемо експортувати газ з Росії до Європи, і тут важливо, щоб Україна залишилася транзитною країною і щоб цей договір був продовжений”, – сказала вона.

Федеральний канцлер також наголосила, що Німеччина та США поділяють позицію щодо того, що газ не можна використовувати як зброю. За її словами, “Північний потік – 2” діятиме в межах європейського правового поля, зокрема Третього енергетичного пакета, і якщо РФ намагатиметься використати цей газогін як зброю, порушуватиметься питання про застосування санкцій.

Система Orphus