Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Майстри з різних регіонів і ціни на харчування: яким є цьогорічний Сорочинський ярмарок

З 17 по 22 серпня у селі Великі Сорочинці Миргородського району стартував Національний Сорочинський ярмарок. Минулого року його не проводили через пандемію COVID-19 і карантинні обмеження.

Близько 9-ї ранку 17 серпня відвідувачів на ярмарку спостерігалось не багато, торгові місця розгортали підприємці. Ближче до офіційного відкриття, яке розпочалось об 11-й годині, відвідувачів на ярмарку значно побільшало. Втім, торговельними рядами можна було пройти вільно, натовпів не спостерігалось.

Майстриня Олена Степанець із Сум на ярмарку продає товари власного виробництва. Це глиняні вази, дерев’яні дощечки, ключниці, годинники тощо. Глину їх доставляють зі глину беру зі Слов’янська на Донеччині.

“Приїжджаємо кожен рік на ярмарок. Всю продукцію створюю сама. Є майстри, які готують заготовки. Це біла глина Слов’янських териконів. Є майстри, які готують заготовки. А потім вже самостійно роблю декупаж. Це глазурована глина, гарно підходить для води, рідин. Принцип усіх моїх робіт — щоб вони були практичні, а не просто їх поставити на полицю. Ними потрібно користуватись”, – розповіла пані Олена.

З Кропивницького на ярмарок приїхала Заслужена майстриня народної творчості Олександра Пренко. Вона виготовляє ляльки в килимовій техніці.

“Зараз роблю колекції ляльок “Одяг народів світу”, “Одяг українського народу по регіонах” та “Історія людства” -про ті національності, які вже не існують. Ціна моїх робіт від 50 грн. Є і робота, вартість якої сягає 1 000 євро, все залежить від розробки, складності. Вже 10 років приїжджаю на ярмарок. Раніше, пам’ятаю, Президенти приїжджали, останніми роками не видно таких гостей”, – ділиться своїми враженнями Олександра Пренко.

А за словами Марії Слижук, майстрині з Івано-Франківської області, ярмарок вже не той, який був раніше. Торгувати вишиванками вона приїжджає сюди вже 30 років.

“Мінімальна ціна – 200 грн. Маємо жіночі, чоловічі, дитячі вишиванки, сукні. Вже 30 років приїжджаємо на ярмарок. Зараз ярмарок не дуже. Менше людей, майстрів. На центральній алеї майстрів багато, а далі — пусті ряди. Раніше все було повно, не було, де голку впустити. Але ми звикли і мусимо їхати. Мені самій дуже подобається ярмаркувати, я живу цим”, – розповіла майстриня.

Вхід на територію ярмарку безплатний. Але, потрапивши на торжище, відвідувачам доведеться викласти деяку суму, щоб придбати товари hand-made та ще й поїсти.

Середня ціна чоловічої вишиванки 1000 грн, вишита жіноча блуза — 1200 грн. Глиняні вироби коштують від 200 грн, вхід на арку чи садиби для фотографування — по 20 грн.

Що поїсти:

галушки з м’ясом 1 порція з 5 шт. – 50 грн;

вареники з печінкою 1 порція з 5 шт. – 40 грн;

вареники з картоплею 1 порція з 5 шт. – 30 грн;

вареники з капустою 1 порція з 5 шт. – 30 грн;

шашлик 100 г — 40-60 грн;

в’язка бубликів — 37 грн;

рахат-лукум 100 г — 15 грн;

халва 1 кг — 87 грн;

солянка 1 порція — 50 грн;

пиво — 25 грн;

квас — 20 грн;

мохіто — 20 грн;

лимонад — 20 грн;

кава — 20 грн.

Система Orphus