Ви тут:
Культура Суспільство 

Марафон в українській Вікіпедії до 30-річчя незалежності України #мовознай

#мовознай — це онлайн-марафон із поліпшення статей в українській Вікіпедії, приурочений до 30-ї річниці незалежності України. Акція пройде з 16 по 24 серпня 2021 року. Марафон проводить громадська організація «Вікімедіа Україна» за підтримки офісу Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Кременя.

30-річчя незалежності України — це гарна нагода зробити свій мовознавчий внесок до Вікіпедії і долучитися до захисту української мови та розбудови українського інформаційного простору.

У Вікіпедії українською вже понад 1,1 млн статей. Багато з них потребують вичитки, дрібних чи суттєвих виправлень — і саме це можна зробити в межах марафону. Запрошуємо виправляти одруківки, орфографічні помилки, покращувати стилістику тексту, додавати нові факти та відомості, уточнювати джерела у статтях.

«Українська Вікіпедія є найбільшою в історії енциклопедією українською мовою яка коли-небудь існувала. Якщо її роздрукувати у вигляді паперової енциклопедії, то отримаємо приблизно 480 томів. Вікіпедію творить спільнота волонтерів, долучитися до якої можуть ті, хто має бажання розвивати онлайн-енциклопедію. #мовознай є нагодою зробити свій внесок усім, хто вболіває за якісний контент українською мовою», — прокоментувала Наталія Тимків, адміністраторка української Вікіпедії.

Взяти участь у марафоні можуть усі охочі. Для цього слід зареєструватися у Вікіпедії, поліпшити існуючу статтю і зберегти своє редагування, додавши у поле «Короткий опис змін» гештеґ #мовознай. Усі виправлення мають відповідати правилам онлайн-енциклопедії.

Детальна інформація про акцію на сторінці: http://movoznai.wikimedia.org.ua

«Українська мова зміцнюється та розвивається одночасно з ідентичністю нації. Кожен може долучатися як до її захисту, так і очищення від позалітературних елементів. Тижневий марафон #мовознай — це чудовий привід перевірити своє володіння українською, переглянувши свої улюблені статті у Вікіпедії. Якщо ви знайдете незначні огріхи чи грубі помилки, виправте їх і доповніть новими матеріалами. Дбаючи про чистоту української мови, ми забезпечуємо її майбутній розвиток. Зробімо так, щоб грамотної української у Вікіпедії було більше!», — сказав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Активні учасники й учасниці отримають відзнаки та долучаться до покращення популярної онлайн-енциклопедії українською мовою. 

Марафон проходить у межах проєкту «Тематичний тиждень». Організатори не впливають на вміст статей, поліпшених у межах проєкту, і не оцінюють його (за винятком дотримання базових правил Вікіпедії).

Система Orphus