Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Крюківський завод почав виготовлення 100 сучасних вагонів для Укрзалізниці

Вперше за 20 років держава замовила 100 нових пасажирських вагонів, які зараз активно будуються на Крюківському заводу у Кременчуці. Про це повідомив народний депутат з фракції «Слуга Народу» Олексій Мовчан.

«Ще в березні 2020 року Президент відвідав Крюківський вагонобудівний завод та заявив про замовлення 100 нових вагонів. Весь цей час ми працювали над реалізацією цього проєкту. Спочатку заклали в держбюджет на 2021 рік пряму статтю витрат на закупівлю 100 вагонів. Потім майже пів року тривала підготовка  тендерної документації та інших документів спільно з Міністерством інфраструктури та Укрзалізницею. Далі була підготовка бюджетної програми. Це все супроводжувалося великою кількістю зустрічей та перемовин. Попри усі перепони, ми перемогли, нові вагони вже будуються», – розповів Олексій Мовчан. 

За його словами, серед нових форматів — капсульні вагони, які починають завойовувати світ. Ми маємо шанс бути серед перших, хто випробує цей формат. Як зазначив Олексій Мовчан, цей формат у рази комфортніший за плацкарт чи класичне купе.

Першу партію вагонів Укрзалізниця отримає вже цього року, усі 100 вагонів мають бути готові до кінця липня 2022 року. І це тільки початок. Минулого тижня Міністерство інфраструктури отримало повноваження, що дозволять позбутися металобрухту на залізниці та запустити у новий виробничий цикл тисячі вантажних вагонів.

Система Orphus