Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Краєзнавчий музей Полтави поповнився новим експонатом, який дістали з дна Кременчуцького водосховища

Територія сучасної Полтавщини сформувалася під впливом великої кількості ендогенних та екзогенних процесів, серед яких: трансгресія та регресія давніх морів, діяльність льодовика, вивітрювання. Однією із найтепліших епох в історії нашої планети була еоценова, яка характеризувалася теплим, вологим, близьким до субтропічного кліматом.

Еоценова епоха – друга епоха палеогенового періоду кайнозойської ери, що охоплює відрізок геологічного часу 55-34 млн років тому, протягом якого сформувалися відклади еоценового відділу палеогенової системи. У другій половині еоцену територія Полтавщини була затоплена морем. Морські акваторії заселялися форамініферами, колоніальними коралами, пелециподами, брахіоподами, вапнистим нанопланктоном та іншими типово тропічними формами. Формувалися товщі органогенних вапняків, берегові бар’єрні рифи. Наприкінці еоцену море відступило, утворюючі чисельні осади, повідомили на сайті Краєзнавчого музею.

Читайте також: У Полтавському Краєзнавчому музеї буде ускладнений доступ до експозицій

Нещодавно природнича колекція музею поповнилася цікавим палеонтологічним зразком, знайденим на дні Кременчуцького водосховища. Це унікальний конгломерат, що утворився в еоценову епоху палеогенового періоду. Зразок сформувався на дні давнього моря в результаті опускання та зцементування різноманітного геологічного та палеонтологічного матеріалу. Серед зцементованих фрагментів виділяється досить потужна жила халцедону та чисельні зуби акул надряду Lamnae (як уламки, так і цілі зразки).

Палеонтологічний зразок стане цінним доповненням до палеонтологічного літопису Полтавщини, займе достойне місце в експозиції відділу природи музею.

Система Orphus