Ви тут:
Анонс Культура Суспільство 

Ковчег “Україна” – концерт, що стане місцем зустрічі минулого й майбутнього

22 серпня 2021 року о 21.00 в центрі Києва на Михайлівській площі відбудеться унікальна музична подія – концерт-подорож “КОВЧЕГ «УКРАЇНА»: десять століть української музики”, що поєднає традиційну і класичну музику, шедеври українського образотворчого мистецтва та новітні технології.

Захід приурочений до 30-річчя незалежності України та організований Міністерством культури та інформаційної політики України, Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти спільно з культурною платформою Ковчег “Україна”.

«Надзвичайно важливим є те, що ми розпочинаємо серію мистецьких подій до 30-річчя незалежності нашої країни саме з такого масштабного історичного екскурсу в наші мистецькі скарби. В одному концерті буде зібрано те, що робить нас спільнотою – унікальний мистецький ДНК-код українців; те, що вирізняє і об’єднує нас» – зазначає Галина Григоренко, голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Цей концерт-колаж має перезавантажити «музичні архіви» країни і зробити їх цікавими сучасному слухачеві, а також відкрити світові невідому колосальну музичну спадщину України.

У програмі концерту – архаїчні колядки і давні духовні наспіви, музика українського бароко і авангард ХХ ст., твори класиків та сучасних українських композиторів. Зокрема, можна буде почути:

• духовний кант епохи бароко на слова Григорія Сковороди;

• улюблені хіти ДахиБрахи, але на цей раз виконані разом з симфонічним оркестром;

• народну колискову в поєднанні з джазовими канонами Гершвіна у виконанні Юлії Саніної;

• класичний твір Володимира Івасюка, що відкриє українцям автора їхніх улюблених естрадних хітів з несподіваного боку;

• ліричні українські і кримсько-татарські пісні у виконанні Джамали;

• тужливі лемківські народні пісні, що дуже пасують до голосу Святослава Вакарчука;

• славнозвісний “Щедрик”, але у дуже несподіваному прочитанні від композитора Івана Небесного;

• втрачені твори Василя Барвінського, що вперше після реконструкції прозвучать так, як їх задумав автор;

• старовинний бароковий кант ХVІІ ст. “Потоп” (“Строй ковчег, Ною”) в епічній обробці сучасного українського композитора Івана Небесного у виконанні усіх учасників концерту.

Музичну програму буде супроводжувати мультимедійна інсталяція з використанням новітніх технологій – голографічних проекцій та AR-ефектів доповненої реальності. Відеоряд складатиметься з шедеврів традиційного мистецтва України – гуцульські ікони на склі, полтавські рушники, плахти, килими, вишиті сорочки ХІХ ст., кераміка Поділля і Гуцульщини; а також барокові різьблені іконостаси, скульптури Пінзеля, фрески Софії Київської, графіки Олени Кульчицької і Богдана Сороки та багато іншого.

Телеверсію концерту можна буде побачити на телеканалі 1+1.

Посилання на подію: https://www.facebook.com/events/2985407918369414

Система Orphus