Ви тут:
Суспільство Україна 

Іловайська трагедія: Венедіктова анонсувала розсекречення матеріалів справи

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова розповіла, що на офіційному вебсайті Офісу Генерального прокурора з’явиться розділ, присвячений “Іловайським подіям”, де кожен зможе в будь-який час отримати інформацію про хід та результати слідства, а також ознайомитися із фотокопіями розсекречених матеріалів. 

Про це Ірина Венедіктова розповіла під час першої зустрічі із рідними військовослужбовців, загиблих, полонених і зниклих під час Іловайських подій.

“Наближаються 7 роковини Іловайської трагедії. Сім’ї всі ці роки чекають справедливості. Ідея цієї зустрічі – не тільки подивитися один одному в очі, а й поінформувати, що ми на даному етапі робимо у розслідуванні тих подій. Долучились до розмови представники Служби безпеки України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил, Міністерства у справах ветеранів України, Верховної Ради України та Офісу Президента”, – повідомила Ірина Венедіктова у фейсбуці.

Також вона зазначила, що розслідування Іловайських подій триває по двом напрямам: організація вторгнення з боку РФ та віроломне вбивство українських військових, а також перевірка обставин можливого недбалого ставлення до військової служби військовими службовими особами з числа керівництва антитерористичною операцією. Під час слідства допитано понад 900 потерпілих і свідків, вилучено, оглянуто та досліджено понад 1600 бойових документів. Обсяг матеріалів кримінального провадження складає понад 300 томів, з яких понад 70 із грифом обмеженого доступу.

“Нами прийнято рішення про необхідність розсекречення матеріалів кримінального провадження щодо організації та проведення бойових дій в районі міста Іловайська. Службою безпеки України вже скеровано відповідні клопотання про розсекречення документів до Генерального штабу ЗС України та інших органів для прийняття відповідних рішень. Також наразі ми працюємо над удосконаленням офіційного вебсайту Офісу Генерального прокурора та маємо намір розмістити на ньому відповідний розділ, присвячений «Іловайським подіям», де кожен зможе в будь-який час отримати інформацію про хід та результати слідства, а також ознайомитися із фотокопіями розсекречених матеріалів. Суспільство має знати правду”, – зазначила Генпрокурор.

Вона додала, що вже повідомлено про підозру першому заступнику начальника Генерального штабу ЗС РФ та колишньому начальнику Головного управління Генерального штабу ЗС РФ, який наразі є заступником Міністра оборони РФ. Крім того, цього тижня до кримінальної відповідальності притягнуто ще двох російських генералів, яким повідомлено про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, веденні агресивної війни та порушенні законів і звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

Начальник «Департаменту війни» Офісу Генпрокурора Юрій Рудь розповів, що наразі у провадженні проведено 2 комісійні військові судові експертизи, до виконання яких залучено більше 20 провідних військових фахівців та експертів, а також понад 500 судово-медичних експертиз. Також у зв’язку із необхідністю з’ясування детальних питань щодо відповідності керівним документам дій військових службових осіб під час планування і безпосереднього виходу з оточення підрозділів сил АТО і добровольчих батальйонів, а також інших питань призначено додаткову судову військову експертизу, яка наразі виконується. Матеріали щодо вчинення воєнних злочинів передано також до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду.

Фото: фейсбук

Система Orphus