Ви тут:
Спорт Суспільство 

Ферстаппен наздоганяє Хемілтона: чим запам’яталася дощова гонка “Формули-1” у Бельгії

Гонщик Макс Ферстаппен виграв дощову гонку Гран Прі Бельгії, проїхавши лише три кола на залитому водою треку Спа.

Як повідомляє f1-ukraine, до старту стало відомо, що Кімі Райкконен стартуватиме з боксів через заміну заднього крила, а Норріс отримав штраф у 5 місць за заміну коробки передач. Звісно, Валттері Боттас та Ленс Стролл отримали ж аналогічне покарання, але за інцидент на Гран Прі Угорщини.

Більш того, на прогрівочному колі Серхіо Перес вилетів із траси й розбив болід, чим ледь не завершив свій гоночний вікенд.
Через дощ планувалось, що гонщики стартуватимуть за автомобілем безпеки, який водитиме їх кілька кіл. Але майже за кілька секунд до загорання вогнів, процедура старту була відкладена на 10 хвилин. Після цього старт відклали ще два рази до 15:25 за місцевим часом.

Проте боліди змогли проїхати лише 2 кола й гонка була зупинена червоними прапорами через посилення дощу.
Командам довелось чекати майже три години, аби гонка була відновлена. За цей час, до речі, машину Переса було відновлено й він був підготований до старту з хвосту пелетона. А Ленсу Строллу замінили заднє крило на інше з новою конфігурацією, що змусило його теж опинитись в кінці.

Старт був призначений на 18:17 за місцевим часом. При цьому, гоночна дирекція визначила лише одну годину, адже повинна була «вкласти» гоночну сесію у регламентовані межі. Крім того, за цей час на трасою в Спа мало й сісти сонце та закінчитись світловий день.
Гонщики також мали отримати лише половину очок, адже навряд чи б проїхали за годину 75 % дистанції.
Але за 10 хвилин пілоти проїхали лише 3 кола й на трасі знову з’явились червоні прапори.
За 33 хвилини до кінця відведеного часу було оголошено, що гонка не буде відновлена, а трьох кіл буде достатньо для нарахування половини очок.

Таким чином, Макс Ферстаппен здобув перемогу на Гран Прі Бельгії, який став 50-м спільним етапом Red Bull Racing та Honda.


Макс Ферстаппен, який вважається переможцем Гран-прі Бельгії, набрав 12,5 очок і відіграв у Льюїса Хемілтона, який був 3-м, 5 пунктів.

Тепер між пілотами 3 пункти.

1. Льюїс Хемілтон (Мерседес) – 202,5
2. Макс Ферстаппен (Ред Булл) – 199,5
3. Ландо Норріс (Макларен) – 113

4. Валттері Боттас (Мерседес) – 108
5. Серхіо Перес (Ред Булл) – 104

Кубок конструкторів

1. Мерседес – 310,5
2. Ред Булл – 303,5
3. Макларен – 169
4. Феррарі – 165,5
5. Альпін – 80
6. Альфа Таурі – 72
7. Астон Мартін – 53
8. Вільямс – 20
9. Альфа Ромео – 3
10. Хаас – 0

Система Orphus