Ви тут:
Суспільство 

Facebook видалила російські акаунти, які поширювали інформацію проти вакцинації від COVID-19

10 серпня платформа Facebook у звіті повідомила про видалення мережі російських акаунтів, пов’язаних з маркетинговою фірмою Fazze (відділення AdNow), яка намагалася залучити інфлюенсерів до поширення контенту проти вакцинації від COVID-19.

Про це повідомляють Netfreedom.org.ua.

Компанія Fazze, частина маркетингової фірми з британською реєстрацією AdNow, з території РФ публікувала статті та петиції з дезінформацією на форумах, зокрема на Reddit, Medium і Change.org, а також використовувала фейкові акаунти у Facebook та Instagram для підсилення контенту. Таргетом кампанії були аудиторії Індії, Латинської Америки та у меншій кількості США.

За словами Facebook, кампанія не виявилась успішно. “Певну обмежену увагу” отримали дописи, які поширили інфлюенсери, з якими співпрацювала Fazze.

Компанія зверталась з пропозицією поширити контент проти вакцинації до інфлюенсерів різних країн у YouTube, Instagram та TikTok. Двоє з цих інфлюенсерів публічно розповіли про звернення. Після цього Facebook почав розслідування.

Операція почалась у 2020 році зі створення фейкових акаунтів, які, ймовірно, походили з “ферм акаунтів” Бангладешу та Пакистану. Мережа розміщувала меми та коментарі про те, що вакцина AstraZeneca “перетворює людей на мавп”. У той же час група блогерів, які писали про здоров‘я, поширювали хештеги та петиції Fazze.

У травні 2021 року, після 5 місяців тиші, кампанія почала ставити під сумнів безпеку вакцини Pfizer. Для цього використовували нібито “злитий” документ AstraZeneca.

“Згідно з розслідуванням Facebook, етапи активності кампанії збіглися з періодами, коли уряди обговорювали необхідність екстреної вакцинації. Загалом як частину операції Fazze соцмережа видалила 65 акаунтів та 243 Instagram-профілі”, – йдеться у повідомленні.

Автор: Марія Кудіна

Фото: cityhost.ua

Система Orphus