Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Емоційна рівновага на цілий день: у Полтаві практикують йогу на воді

Йога на воді, йога на дошці, йога на сапборді та САП-йога (Supyoga) — це незвичайний вид тренувань, який обожнюють голлівудські зірки. Практика, яку обирають Леді Гага та Орландо Блум, Кеті Перрі, Наомі Кемпбелл, Сінді Кроуфорд. Такий вид перезавантаження практикують і в Полтаві.

“САП-Полтава” запрацював кілька років тому. Співзасновниця клубу Світлана Камерилова не так давно переїхала до Полтави. За прикладом своїх друзів зі столиці, Дніпра, Запоріжжя та Хмельницького, вирішила відкрити САП-клуб.

“Звичайний САП-прокат існує близько 5 років. Він нічим не відрізнявся від всіх інших прокатів. Ми вирішили зробити щось особливе, адже маючи річку в Полтаві, не могли не скористатися можливістю створити локацію, де можна відпочивати з сім’єю, з друзями, до роботи і після. Ми пропагуємо здоровий спосіб життя. У нашій команді – всі веслувальники, а вода – не просто наша стихія, а спосіб життя. А САП-клуб існує лише два роки. З кожним роком набираємо оберти”, – зазначила співзасновник САП-Полтава, майстер спорту з веслування Світлана Камерилова.

Основні тренування

Supclub – прогулянка на сапах під керівництвом тренера, який розкаже всі технічні моменти, як правильно встати на сап, тримати весло і т.д. З тренером дуже швидко навчатися, всі страхи відступлять, одразу з’явиться впевненість.

Supfit – функціональне тренування, на якому будуть стійки, планки, випади, присіди, пропрацюються навіть найменші м’язи- стабілізатори.

Sup2coffee – катаємося на сапах, а після тренування п‘ємо каву на воді. Також під керівництвом тренера або інструктора.

Supyoga – легший варіант йоги. Звісно всі асани виконати не вдасться, тому що потрібно тримати баланс. 100% максимальне розслаблення та поєднання зі своїм тілом і природою навкруги.

Йогу на САП-дошках у клубі практикують уже другий рік. Тренерка Ірина Діденко розповіла, що загалом йогою займається понад 10 років, а на дошках — не так давно.

“Найбільша складність — втримати рівновагу. Йога на воді вчить нас жити в цей момент. Будь-яка асиметричність змусить ваше тіло включитися по-новому. Загалом, йогою почала займатися, здається, з 2007 року. Відразу ж захопила мене ця практика. Багато вчитися, згодом закінчила спеціальні курси. Тренером працюю вже дев’ять років, а ось на САП-дошках — лише другий. Усі асани, які на килимку вдаються легко, на САПі — тіло “вмикається” по-новому. На дошці працює наша увага. Ми постійно знаходимося в моменті”, – додала Ірина Діденко.

Кожного разу набирають групу — до 8 людей. Безпосередньо, перед самим тренуванням учасники проходять інструктаж, а вже потім вирушають на місце занять. 

Загалом, САП-йогу позиціонують як максимальне злиття, єднання з природою. Вона поєднує в собі інтенсивне фізичне навантаження і духовну практику. Необхідність постійно тримати баланс допоможе краще відчути своє тіло. Тренерка Ірина переконана, що спробувати йогу на воді може кожен: і ті, хто стояв на САПі, але не пробував займатися йогою, і ті, хто практикував йогу на килимку, але не має уявлення про САП, і ті, в кого ні на одне, ні на інше не вистачало часу.

Йога на світанку допомагає зарядити тіло енергією та досягти емоційної рівноваги на весь день, віднайти внутрішню рівновагу та привести м’язи в тонус. А заняття на свіжому повітрі дають змогу досягти цього в гармонії з природою.

Полтавки запевняють, що після тренувань відчувається приплив позитивної енергії та гарний настрій. Наталія поки що початківець.

“Спробувала лише цього літа. Уже було кілька занять. Враження дуже позитивні. Приємно, з такого тренування розпочинати день. Під час занять тіло максимально розслабляється. Ніби відчуваєш кожен м’яз. Гарний настрій на день – гарантований”, – розповіла Наталія.

Юлія, яка понад 10 років займається йогою, говорить, що це один з кращих ранків:

“Сьогодні спробувала вперше йогу на САП-дошці. Емоції переповнюють. Щось нове — завжди цікавіше. Мені дуже сподобалося”.

Тренування проходять двічі на тиждень – у вівторок і четвер. Початок о 7 годині ранку. Заняття триває годину. Ціна за тренування Supyoga — 200 гривень. Попередня реєстрація — обов’язкова. Йогу на воді практикуватимуть і восени – у вересні та жовтні. Звісно, якщо тепла погода.

Крім того, у середу займаються йогою на килимку на березі річки. Після тренувань — чайна церемонія. Ці заняття розпочинаються о 6:30.

Співзасновниця клубу САП-Полтава Світлана Камерилова поділилася планами на майбутнє. Найближчим часом хочуть зробити костюмовану вечірку на САПах. Хто прийде в костюмах – катання на САП-дошці та фотосесія – безплатні. 

На наступний сезон планують запустити “САП-світанок” і “САП-захід сонця”.

“Ці САП-тури вже давно користуються популярністю у містах-мільйонниках. Дуже сподіваємося, що у Полтаві теж з’явиться така можливість”, – зазначила Світлана Камерилова.

Система Orphus