Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Екопосиденьки “Творчого ковчегу”: продовження традиції, започаткованої рік тому

Перші екопосиденьки клубу «Творчий ковчег Полтава» з активістами – ековолонтерами відбулися рік тому 29 серпня і стали початком хорошої традиції щороку проводити такий клубний захід у серпні, а весь рік спільно дбати про чисте здорове довкілля.

Заглянемо у фотоархів минулорічного серпня і згадаємо, як координатор проєкту “Екоцінності” у Volunteer Community Poltava Ірина Коноз та екоактивісти Андрій Хитрий і Людмила Теймуразян розповідали учасникам “Творчого ковчегу” про збереження екології простими і ефективними методами. Вони ділилися власним досвідом щодо сортування сміття, радили носити з собою стакани для кави й інших напоїв багаторазового використання, а для покупок – екоторбинки, не купувати зайвого одягу тощо. Пані Ірина використовувала при розповіді наочний матеріал.

Ековолонтери зустріли з боку «ковчегівців» абсолютне розуміння: виявилося, що в творчому колі зібралися однодумці. Поет Олег Шапошніков, зокрема, заявив, що відтепер назавжди забуде про чай у пакетиках і заварюватиме лише «розсипний» у заварнику (до речі, після того він, як і багато інших учасників клубу, приходить на творчі посиденьки в кав’ярню зі своїм багаторазовим стаканом для кави).

Всі разом обговорили плани на майбутнє – що ми здатні зробити для збереження природи, як можуть поети, митці, музиканти своєю творчістю вплинути на суспільну екосвідомість.

Друга частина засідання клубу “Творчий ковчег Полтава” була літературно-мистецькою: учасники читали вірші та прозові замальовки, обговорювали почуте, ділилися творчими планами, грали на гітарі й виконували пісні.

А нещодавно, в серпні 2021 року, на літньому майданчику Мистецької кав’ярні «Сто доріг» відбулися нові  екопосиденьки клубу “Творчий ковчег Полтава”.

Відома письменниця Галина Пустовгар спеціально підготувала для екопосиденьок вірші на екологічну тему. Молода художниця Оля Лях представила свої роботи: квітковий розпис на старих грамплатівках і картини філософського змісту, які розповідають, насамперед, про екологію душі. Гарними віршами порадували друзів знані поети Інна Снарська, Світлана Оленець, Юлія Стиркіна, Олег Шапошніков. І я прочитала кілька своїх віршів, у яких ідеться про природу, екологію, зміни пір року і ті емоції, які ці зміни викликають у людській душі. Навіть свій новий вірш про Париж я читала на цих екопосиденьках не випадково, бо й у цьому вірші присутній екологічний аспект.

Добре відома серед полтавських бардів Людмила Костенко виконала під гітару пісні на вірші полтавських авторів, а відома майстриня Світлана Олійник роздала учасникам заходу на символічних листочках дерева (зроблених нею з екологічного матеріалу) еко-поради і побажання та почастувала всіх смачними цукерками з горішками, виготовленими в Полтаві.

Оля Лях запросила всіх на відкриття своєї виставки в цій кав’ярні, яке очікувалося, і розповіла, що вже майже завершує роботу над новою картиною. То буде велика картина на тему, що стосується екології, зокрема проблем, пов’язаних з Макухівським сміттєзвалищем.

Можливо, Оля представить готову картину на одному з заходів, які проводитимуться в Полтаві у Всесвітній День Прибирання 18 вересня.


Координатор клубу “Творчий ковчег Полтава” Наталія Жовнір

Система Orphus