Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Дизель-поїзд, створений на КВБЗ, увійшов до 30 видатних українських проєктів часів Незалежності

Видання ЛІГА.net опублікувало список “Можемо пишатись: 30 видатних українських проєктів, створених за часи Незалежності”. Серед них – дизель-поїзд, створений на Крюківському вагонобудівному заводі (КВБЗ) на Полтавщині. 

Дизель-поїзд – вітчизняний експрес-поїзд, що розвиває швидкість до 120 км/год.

10 серпня 2018 року між КВБЗ і АТ “Укрзалізниця” (УЗ) було підписано контракт на постачання шести дизель-поїздів для пасажирських перевезень. Кошторис проєкту оцінили в 1,062 млрд грн.

Перший експрес-поїзд був запущений вже в грудні 2019 року між Києвом і міжнародним аеропортом Бориспіль. У вересні 2020-го його перевели на маршрут Черкаси – Сміла. Зараз він обслуговує маршрути Львівської залізниці.

Наразі один з головних викликів проєкту – переговорний процес, який триває з грудня 2019 року, між КВБЗ і УЗ про укладення мирової угоди щодо збереження обсягів закупівлі дизель-поїздів. Завод ще виробляє п’ять дизель-поїздів, але власним коштом.

Крюківський вагонобудівний завод також створює міжрегіональні швидкісні двосистемні електропоїзди “Тарпан”. Ці швидкісні поїзди зараз обслуговують рейси Інтерсіті +.

Система Orphus