Ви тут:
Надзвичайні ситуації Полтавщина Суспільство 

До кінця серпня на Полтавщині переважатиме найвищий рівень пожежної небезпеки

Найближчим часом в Україні, зокрема на Полтавщині, переважатиме тепла та посушлива погода, що створить передумову для формування довготривалої надзвичайної пожежної небезпеки.

Про це повідомив під час апаратної наради у Полтавській ОДА 2 серпня начальник Головного управління ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб.

“У серпні, за інформацією Укргідрометцентру, очікується аномальна спека та найвищий клас пожежної небезпеки”, – зазначив Володимир Салогуб.

За словами начальника ГУ ДСНС у Полтавській області, цьогоріч на території області виникло 1427 пожеж, які призвели до втрати майна та загибелі 30 людей. В екосистемах  сталося  609 пожеж. Зокрема, лісових пожеж – 5 (у Полтавському районі – 4 та Кременчуцькому – 1).

“Цьогоріч пожеж на торфовищах не зареєстровано. Основними причинами виникнення пожеж стало необережне поводження громадян з вогнем, як правило, внаслідок неконтрольованого випалювання сухої трави, листя, сміття”, –  розповів Володимир Салогуб.

Наразі на переважній частині Полтавської області встановлений 5 клас (найвищий рівень) пожежної небезпеки, лише на заході області залишається 4 клас (високий). Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов наголосив на питанні попередження лісових пожеж.

“Питання попередження  пожеж на території області є на сьогодні вкрай важливим, адже всі ми є свідками ситуації, яка зараз склалась в Туреччині. Посушлива погода, високий температурний режим, які вже довгий час тривають в Полтавській області говорять про те, що і ми знаходимось в небезпечній зоні та повинні вжити вичерпних заходів щодо недопущення виникнення пожеж”, – зазначив Олег Синєгубов.

Крім того, на території області триває зернозбиральна кампанія, тому питання дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових набуває особливої важливості. У цей період за умов посушливої та вітряної погоди, навіть невеличке займання може спричинити виникнення масштабної пожежі на зернових полях й призвести до значних матеріальних збитків.

“З метою профілактики пожеж та попередження загибелі і травмування людей  ГУ ДСНС України у Полтавській області проведено комісійні обстеження 72-ох населених пунктів,  13-ти дачних і садових товариств та 49-ти інших об’єктів суб’єктів господарювання, які знаходяться у межах лісових масивів на території Полтавської області”, – додав Володимир Салогуб.

Фото: unsplash

Система Orphus