Ви тут:
Кримінал Полтавщина Суспільство 

Депутат і посадовець, які брали хабарі за поховання, залишаються на свободі, – прокуратура

Нещодавно, за процесуального керівництва Полтавської окружної прокуратури, на одержанні хабара викрили депутата Київської районної у Полтаві ради 8-го скликання, начальника комунального підприємства “Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування” та робітника цього підприємства.

За даними слідства, підозрювані вимагали 18 тисяч гривень від громадянина за вирішення питання про поховання родича та бронювання місця на кладовищі.

Наприкінці липня працівник підприємства отримав 10 тисяч гривень, на початку серпня – ще 8 тисяч гривень. 

“Наприкінці липня до Управління стратегічних розслідувань у Полтавській області звернувся громадянин з заявою про те, що працівники комунального підприємства “Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування” вимагають з нього хабар за поховання. Факт вимагання та отримання грошей було задокументовано, посередник був затриманий “на гарячому”. За поховання зловмисники вимагали 10 тисяч гривень, за бронювання місця на кладовищі – 8 тисяч гривень”, – розповів начальник Управління стратегічних розслідувань у Полтавській області Дмитро Бученко на пресконференції у Полтавській обласній прокуратурі.

Робітника, який безпосередньо отримував кошти і передавав своєму керівництву, затримали у порядку ст. 208 КПК. Прокуратура звернулась до суду для обрання йому запобіжного заходу – тримання під вартою.

“Я не можу коментувати рішення суду, бо воно має силу закону, але констатую факт. Октябрським районним судом (це вперше у моїй практиці) даному громадянину відмовлено в обранні будь-якого запобіжного заходу. На це рішення суду ми подали апеляційну скаргу, у якій ставимо питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – зазначив керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній.

Щодо керівника підприємства, то одразу його не затримали. Але прокуратура також звернулася до суду для обрання йому запобіжного заходу – тримання під вартою.

“Суд задовольнив наше питання частково. Йому обрали запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави 142 тисячі гривень. Його затримали у залі суду. На сьогодні він сплатив вартість застави. Прокуратура в апеляційному порядку оскаржує суму застави. Ми вважаємо, що вона повинна бути більшою –  1 мільйон гривень”, – розповів Антон Столітній.

До речі, як повідомив керівник Полтавської обласної прокуратури, до них вже звернулося 5 громадян з скаргами про вимагання хабара за поховання.

Система Orphus