Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Чи доступні курси лікування гепатитів В/С на Полтавщині: роз’яснення

В Україні, за даними експертів, на вірусний гепатит С хворіють понад 1,4 млн осіб, на вірусний гепатит В — понад 620 тис. 

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, більшість хворих не знає про свій діагноз і не отримує лікування (під медичним наглядом із вірусним гепатитом С перебуває приблизно 6,2% осіб,  з гепатитом В — 3%).

Проте лікування гепатитів, у разі потреби, є доступним для кожного українця, у регіонах наявні майже 20 тис. Курсів для лікування гепатиту С та приблизно 2 тис — гепатиту В. 

Читайте також: Де на Полтавщині можна безоплатно пройти бронхоскопію і навіщо це робити: роз’яснення

При цьому лікування сучасними препаратами здійснюється повністю безоплатно для пацієнта коштом державного бюджету.

Що стосується Полтавщини, на сьогодні регіон забезпечений 1043 курсами лікування.

 А саме:

Омбітасвір/Парітапревір/Ритонавір + Дасабувір 63
Софосбувір+Даклатасвір 759
Софосбувір/Ледіпасвір 78
Софосбувір/Велпатасвір 6
Софосбувір+Рибавірин 83
Тенофовір 52
Ентекавір 1 мг/0,5 2

Зайшовши на сайт Центру громадського здоров’я МОЗ України, громадяни можуть самостійно дізнатися про наявність конкретного препарату в лікарнях області.

Там же,  в розділі «Моніторинг наявності препаратів для лікування вірусних гепатитів С та В для дорослих та дітей», можна побачити інформацію про подозову кількість конкретних препаратів.

Наразі регіон забезпечений курсами лікування від гепатитів. Тож, якщо ви зіткнулися з ситуацією, коли лікар відмовляє у лікуванні у зв’язку з начебто відсутністю безкоштовних ліків (вимагаючи додаткової винагороди) звертайтеся на гарячу лінію НСЗУ – 16-77. Безкоштовні ліки є.

І пам’ятаймо, що всі, хто хоч раз користувався послугами стоматологічних, косметологічних, татуювальних кабінетів, перебувають у групі ризику доти, доки не знають свого гепатит-статусу. 

Система Orphus