Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Будемо намагатися допомогти, – голова Верховної Ради України відвідав Решетилівку

У рамках дводенної поїздки на Полтавщину голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 18 серпня відвідав Решетилівку. Зокрема, він оглянув ДНЗ “Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського” та Всеукраїнський центр вишивки і килимарства.

Супроводжував голову Верховної Ради голова Полтавської облради Олександр Біленький, перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін та заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Зокрема, Олександр Біленький розповів, що Дмитру Разумкову презентують саме Решетилівський аграрний ліцей, як приклад успішного проєкту, який реалізується за кошти обласного бюджету. Що ж до другого об’єкта – Всеукраїнського центру вишивки та килимарства, то він знаходиться на державному утриманні і потребує фінансування.

“Сподіваюся, що Дмитра Разумкова зацікавить будівництво нашої фабрики, її реконструкція та відродження. Я розповім, який шлях ми пройшли для цього. І, звісно, будемо просити голову ВР відновити фінансування на Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, адже саме цього року ми не отримали 43 млн грн відповідно до тих планів і пропозицій, які озвучував Міністр культури під час свого візиту. Якби цей об’єкт був обласного значення, то ми б могли спрямовувати на нього кошти з обласного бюджету. Але наразі це державний об’єкт, тому туди витрачаються кошти виключно державного бюджету. На нього уже було виділено 35 млн грн”, – розповів Олександр Біленький.

Директор ДНЗ “Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського” Ніла Спільна розповіла голові Верховної Ради, що навчальний заклад, згідно з рішенням Державної акредитаційної комісії, атестований та проліцензований з 16 професій, 6 з яких – інтегровані.

“Заклад збудований, щоб готувати кваліфікованих працівників аграрного комплексу. Ми є лідером професійної освіти Полтавщини. Готуємо трактористів, зварників, водіїв, кухарів, лаборантів та садоводів (це нова професія). Колектив наш – це 85 осіб, з них 40 – педагоги. Щодо учнів, то цьогорічний набір перевиконав план регіонального замовлення і становить 380 учнів”,- розповіла Ніла Спільна.

Ліцей має три навчальні корпуси, їдальню, два гуртожитки, сучасний спортивний комплекс, відкриті спортивні майданчики, футбольне поле із штучним покриттям, смугу перешкод, навчальний полігон, майданчик для зберігання техніки, автодром. У власності – котельня, водонапірна вежа, насосна станція, очисні споруди, виробнича база та земельна ділянка розміром 41 га орної землі, де учні, під час виробничого навчання вивчають сучасні технології обробітку ґрунту родючих полтавських чорноземів та вирощувати зернові та овочеві культури.

Також у ліцеї активно займаються садівництвом. Тому заклад наразі потребує цеху для переробки вирощених фруктів та ягід.

“Дуже хочемо лінію переробки. Бо джеми і варення готують у харчоблоці ліцею, де також готують харчування для учнів”,- відзначила директор.

Всеукраїнський центр вишивки і килимарства голові Верховної Ради презентувала керівниця центру, майстриня художньої вишивки Надія Вакуленко.

Решетилівка – відомий центр української вишивки та ткацтва. Тут виготовляють килими-гобелени ручної роботи, вишиті рушники, жіночі й чоловічі сорочки тощо. Зараз центр – це дві виставкові зали, де показують роботи відомих місцевих майстрів, а також старовинні зразки вишивки з приватної колекції наукового співробітника центру Юрія Мельничука. Цікаво, що два види народного мистецтва краю – решетилівська вишивка “білим по білому” та килимарство з рослинним візерунком – були внесені до національного списку переліку елементів нематеріальної культурної спадщини й номінуються на включення до списку ЮНЕСКО.

 

У свою чергу Дмитро Разумков пообіцяв допомогу на рівні Верховної Ради.

“Те, що залежатиме від нас, ми будемо допомагати. Тут працює і обласна адміністрація, і обласна рада. У Полтавській області також не погано представлений депутатський корпус у Верховній Раді України. Будемо намагатися допомогти. Тим більше, що зараз починається бюджетний процес. 15 вересня ми маємо побачити перші напрацювання закону про бюджет на 2022 рік. Тож будемо бачити. Не все знаходиться у зоні відповідальності Верховної Ради.  Тому що ми можемо все робити у межах бюджету”, – відзначив Дмитро Разумков.

Система Orphus