Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Бюджет участі Полтавської області – 2021: визначили обсяг фінансування проєктів

На 13 серпня зареєстрували 31 проєкт Бюджету участі Полтавської області. Приймання проєктів стартувало 20 липня і триватиме ще 7 днів — до 20 серпня включно.

Про це повідомила заступник голови Полтавської обласної ради Лілія Руроєва на засіданні робочої групи з реалізації обласної програми “Громадські бюджети Полтавщини на 2021-2023 роки”.

“Уже проведено безліч виїзних конференцій, зборів, вебінарів щодо написання проєктів. Зокрема, відбувся масштабний фестиваль “Ідея-фест”, у якому взяли участь чимало представників громад, щоб згенерувати ідеї та обмінятися досвідом. Цього року внесли деякі зміни до Бюджету участі — категорійність проєктів: сільські, селищні та міські”, – зазначила Лілія Руроєва.

Під час засідання робоча група визначила обсяг фінансування з обласного бюджету для проєктів сільських, селищний та міських рад. Фінансування здійснюється з обласного та міського (сільського чи селищного) бюджетів: 50% на 50%. Орієнтовна вартість одного проєкту – 200 тисяч гривень (до 100 тис. з обласного бюджету).

“Через зміну адміністративно-територіального устрою у формулі підрахунку голосів, коли обираємо проєкти-переможці, застосовуємо кількість населення громади. Ще одна зміна — три списки громад: сільські, селищні та міські. Тож маємо визначити фінансування по кожній із цих категорій. Загалом з обласного бюджету виділяється 6 мільйонів гривень”, – розповіла заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату облради, секретар робочої групи Олеся Дроботенко.

На засіданні презентували кілька варіантів фінансування проєктів. Шляхом відкритого голосування робоча група підтримала варіант фінансування проєктів відповідно до кількості громад:

2,4 млн грн — для сільських громад, яких на Полтавщині – 24;

2 млн грн — для 20 селищних;

1,6 млн грн — для 16 міських громад.

“Загалом в області маємо 60 громад. 6 мільйонів — 60 громад: тож цей варіант — найбільш логічний. Крім того, більшість міських громад мають свої бюджети участі, а ось сільські — потрібно підтримати”, – додала Лілія Руроєва.

Учасником Бюджету участі Полтавської області може стати кожен мешканець Полтавської області, якому виповнилося 14 років, та який має власну цікаву ідею для реалізації в інтересах громади.

Тематика: соціальний захист, безпека та громадський порядок, навколишнє середовище, комунальне господарство, енергоефективність, культура та освіта, спорт та туризм.

5 кроків подачі проєкту

1.Заповни аплікаційну форму та стань учасником проєкту

2.Збери 30 підписів на підтримку своєї ідеї

3.Подай проєкт онлайн або особисто до пункту супроводу чи в локальну групу

4.Рекламуйте свій проєкт. Автор проєкту самостійно рекламує його, щоб отримати найбільшу кількість голосів

5.Проголосуй. Обери до трьох проєктів і проголосуй онлайн

Проєкт за встановленою формою автор може подати через систему Smart Region Полтавської області або надіслати на електронну пошту bu@oblrada-pl.gov.ua для подальшого його внесення в систему модератором або адміністратором.

До 14 вересня, усі подані проєкти розглядатиме журі, до 30 вересня триватиме голосування за проєкти. До 31 жовтня мають оголосити проєкти-переможців цьогорічного конкурсу. А до 31 грудня 2022 року переможні проєкти мають реалізувати.

Система Orphus