Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Більше десяти міст за три дні: полтавка проїхала 1000 кілометрів на велосипеді

20 серпня 13 рандоннерів стартували у Сумах, щоб проїхати Полтаву, Кременчук, Світловодськ, Чигирин, Суботів, Канів, Київ, Лохвицю, Ромни та фінішувати у Сумах. Загальна дистанція – 1000 км.

Серед рандоннерів була і єдина жінка з Полтави Юлія Борисенко. Жінка займається велоспортом 4 роки. За цей час долала дистанції в 400 км, 600 км. Тепер до списку своїх досягнень додала і першу тисячу.

Заїзд у тисячу кілометрів на велосипеді називає подарунком. Адже, зазвичай, як велосипедистка, має незвичайні подарунки – покришки, камери або новий насос.

“Мені чоловік дарує завжди емоції, подорожі. І я захотіла таку тисячу кілометрів”, – говорить полтавка.

Бревет (марафон) під назвою “За Дніпро” організував сумський рандоннерський велоклуб Velo-Sport Sumy Randonneurs. Заїзди такої складності проводять рідко. Щоб потрапити на нього, потрібен високий рівень підготовки. Для участі в бреветі Юлія Борисенко здавала нормативи та регулярно тренувалась. Хоча потрапити до команди вдалось не відразу, для неї “пощастило”, що один з учасників відмовився.

До заїзду готувалась тиждень. А це – перевірити усі необхідні сумки, їх практичність під час поїздки, наявність теплих речей, протестувати запасні покришки, камери для велосипеду тощо.

“У цій великій подорожі ти розраховуєш тільки на себе. Тут переможе витривалість”, — наголошує полтавка.

Юлія їхала і вдень, і вночі, майже не відпочивала. Оскільки згаяла час через проблеми з колесом. Вирішила, що відпочинок робитиме, щоб випити кави і сходити до туалету. Юлія розповідає, що відомі жінки-рандоннери говорять, що у марафоні потрібно менше відпочивати. Хоча були були моменти, коли організм не витримував і потрібно було поспати. Максимальний час, під час якого можна було поспати – від 20 до 40 хвилин.

Під час подорожі усі рандоннери мали КП – контрольні пункти, де зупинялись, фотографувались і, таким чином, звітувались, що проїхали це місце.

Загальний час подорожі полтавки становить 69 годин 40 хвилин, час у сідлі – 53 години 15 хвилин. Фінішували 23 серпня.

“Це був дуже складний бревет. Десь за 70 кілометрів до фінішу я розплакалась, бо відчула, що ця дистанція мені кориться. Щойно фінішувала, я одразу зрозуміла, що хочу подолати 1200 кілометрів”, – зізнається Юлія Борисенко.

За її словами, жінок, які долають на велосипеді 1000 кілометрів, не багато.

“Я думаю, що здолати 1000 км не так просто. З іншого боку, жінки набагато витриваліші, ніж чоловіки”

Окрім велоспорту, Юлія захоплюється подорожами. Це захоплення у неї відібрати неможливо, говорить вона. Була в багатьох містах і місцях України, легше сказати, де вона не була. Їй цікава маловідома Україна, а не популярні туристичні маршрути. Цікавлять печери – була в Оптимістичній печері в Тернопільській області, зокрема в гроті Чорний спелеолог та на маршруті до підземного озера Мікрон. 

Також Юлія Борисенко отримала звання “Супер рандоннера”.

“Я одна жінка в Полтаві, яка отримала це звання, за останні 6 років. Про це мені сказав голова полтавського рандоннерського клубу Володимир Семко. За його словами, такий титул до мене ніхто ще не отримував”, – розповідає Юлія.

У Poltavarandonneurs готуються до наступного бревету, який відбудеться 11 вересня, на 200 км.

ФОТО з особистого архіву Юлії Борисенко

Система Orphus