Ви тут:
Суспільство Україна 

Безпекова ситуація в Україні може погіршитися через події в Афганістані, – РНБО

Рада національної безпеки і оборони України припускає, що погіршення безпекової ситуації в Афганістані негативно вплине на міграційну політику в Україні.

Зокрема, прессекретар РНБО Олексій Данілов, попередив, що Росія та Білорусь вже неодноразово погіршували безпекову ситуацію в країнах ЄС завдяки напливу нелегальних мігрантів, інформує “Прямий“.

“Безумовно, погіршення безпекової ситуації в Афганістані може потягнути за собою погіршення безпекової ситуації взагалі в регіоні Центральної Азії. І оскільки світ є досить глобалізованим, все це матиме вплив безпосередньо і на безпекову та міграційну ситуацію в Україні”, – зауважив Данілов.

“Не будемо забувати давно відточені прийоми Росії та Білорусі, які вже неодноразово демонстрували спроможність погіршувати чи впливати негативним чином на безпекову чи міграційну ситуацію в країнах-партнерах, зокрема в ЄС”, — підкреслив прессекретар РНБО.

Він також зауважив, що захоплення “Талібаном” влади в Афганістані стало несподіванкою для цивілізованого світу, хоча в Україні експерти заздалегідь попереджали про такий варіант розвитку подій.

“Відбулося захоплення влади “Талібаном”. Захоплення, яке, як сьогодні кажуть представники Сполучених Штатів, Німеччини, для них було цілком несподіваним. Насправді розуміючи поведінку і маючи інформацію про стан справ в Афганістані, ми це питання тримаємо постійно на контролі”, – резюмував Олексій Данілов.

Він також додав, що в України є низка фахівців щодо ситуації в Афганістані і Київ передбачав схожий розвиток подій.

“У нас завдяки ситуації, що свого часу туди входив Радянський Союз, є фахівці, вони ще лишилися, які є дуже фаховими. Вони нас заздалегідь попереджали, що це станеться, що ця ситуація дуже небезпечна. М’яко кажучи, нам не дуже зрозуміло, чому цивілізований світ не був до цього готовий. Було, умовно кажучи, “намальовано”, що так буде”, – розповів секретар РНБО.

Читайте також: у МЗС спростували інформацію про “12 українських військовослужбовців”, які перебувають в Афганістані

Як відомо, станом на 17 серпня бажання евакуюватися з Афганістану виявили 120 українців афганського походження та членів їхніх родин. МЗС підтримує з ними зв’язок і опрацьовує безпечні шляхи евакуації.

“Напередодні, з огляду на ситуацію в Афганістані, Україна розпочала евакуацію своїх громадян з Кабулу. Київ евакуював з Кабулу громадян України, Нідерландів, Хорватії, Білорусі та Афганістану – усього до столичного аеропорту “Бориспіль” прибуло 79 осіб”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Facebook

Система Orphus