Ви тут:
Суспільство Україна 

Антимонопольний комітет оштафував три компанії на 45 млн грн за змову на ремонті доріг

Антимонопольний комітет України виявив причетність трьох компаній: ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство «Інтервіас Україна», дочірнього підприємства ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» – «Вінницький облавтодор» і ТОВ «ШЛЯХБУД» до спотворення результатів торгів по процедурі закупівлі «Експлуатаційне утримання та поточний ремонт автомобільних доріг загального користування державного значення у Вінницькій області (додатково)».

Про це повідомили у пресслужба АМКУ.

Мова йде про торги, що відбулися у 2019 році. Їх замовником була Служба автомобільних доріг у Вінницькій області Державного агентства автомобільних доріг України. Очікувана вартість закупівлі складала 50 000 000 грн. Переможцем у процедурі закупівлі стало товариство з обмеженою відповідальністю «Спільне українсько-австрійське підприємство «Інтервіас Україна».

Як встановив АМКУ під час розслідування, вказані суб’єкти господарювання узгодили між собою умови участі у тендері, відтак конкуренцію між ними було усунуто. 

Зважаючи на виявлені факти, Комітет на засіданні 12 серпня 2021 р. визнав дії ТОВ «Спільне українсько-австрійське підприємство «Інтервіас Україна», ДП «Вінницький облавтодор» ВАТ «Державна акціонерна компанія «Автомобільні дороги України» та ТОВ «ШЛЯХБУД» порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів.

 За порушення на компанії накладено штрафи на загальну суму 45 859 828 грн. 

Також нагадаємо, що згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», суб’єкти господарювання визнані АМКУ порушниками Закону України «Про захист економічної конкуренції» позбавляються права брати участь у торгах на 3 роки.

Система Orphus