Ви тут:
Суспільство Україна 

64 компанії хочуть набути статус колектора, – НБУ

Національний банк України (НБУ) отримав документи для набуття статусу колектора від 64 компаній.

Про це повідомила пресслужба НБУ.

“3 серпня сплив місячний строк подання документів для реєстрації юридичних осіб, що мали намір набути статус колекторської компанії. Йдеться про компанії, які на день введення в дію закону про захист боржників від тиску колекторів здійснювали діяльність з врегулювання простроченої заборгованості і мали намір її продовжувати. Так, пакети документів подали 64 компаній-заявників, з них 12 небанківських фінансових установ та 52 юридичні особи без ліцензії на надання фінансових послуг”, – йдеться у повідомленні.

У пресслужбі зазначили, що регулятор має 30 робочих днів для розгляду кожного пакету документів. За результатами їх розгляду обов’язково буде повідомлено кожного заявника про успішну реєстрацію або відмову у реєстрації.

В НБУ також нагадали, що здійснювати колекторську діяльність зможуть лише ті компанії, які подали документи і будуть внесені у реєстр.

Інформація з реєстру буде розміщена на сайті НБУ, а доступ до неї буде цілодобовим і безоплатним. Користуючись цією інформацією кредитодавці і споживачі фінансових послуг зможуть перевірити відомості про колекторську компанію.

При цьому у разі відсутності у реєстрі колекторських компаній відомостей про юридичну особу після 14 жовтня цього року, кредитодавець має достроково розірвати договір з такою компанією.

“Компанії, які мають намір почати здійснювати колекторську діяльність, не обмежені у строках подання документів для набуття статусу колекторської компанії”, – зазначили в НБУ.

Система Orphus